"Męskie oblężenie Jasnej Góry"

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn odbyła się dziś na Jasnej Górze.

Spotkanie jest odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości oraz wyrazem pragnienia, by upowszechnić pracę duszpasterską wzmacniającą mężczyzn w ich rolach i zadaniach. Pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Oblężenie Jasnej Góry”. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. osób.

„Jako polscy mężczyźni chcemy być ostoją dla naszych rodzin i Kościoła,  znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie – podkreśla organizator pielgrzymki, Andrzej Lewek ze Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa. – W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do czynienia z dużym pomieszaniem pojęć i wartości, potrzebujemy wrócić do źródła. Jako mężczyźni potrzebujemy stanąć w tych w rolach i zadaniach w tym planie, jaki Pan Bóg dla nas przewidział. W tych rolach jako mąż przede wszystkim, jako ojciec, jako obywatel”.

Jak podkreślają uczestnicy spotkania,  chodzi o kształtowanie męskiej duchowości i dawanie świadectwa: „Dawanie tego świadectwa, że są jeszcze ludzie, którzy w normalny, tradycyjny sposób podchodzą do małżeństwa i do rodziny, jest ważne. Jeżeli idziemy nie do końca jako cywilizacja w tym kierunku co trzeba, trzeba zwrócić się w tę stronę, która jest właściwa, do Boga”.

Na program „męskiego oblężenia” złożyły się m.in. konferencje o byciu mężczyzną, powołaniu do ojcostwa i o tym, co robić, by nie utracić poczucia potrzeby samowychowania. Nie zabrakło narodowego zawierzenia mężczyzn Matce Bożej. Panowie podkreślają, że tak jak w przypadku niewiast, tak i w ich środowiskach potrzeba wspólnej rozmowy i modlitwy, a te możliwe są w różnych męskich grupach działających licznie w polskich parafiach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10