Żyjemy w społeczeństwie, w którym wśród uczniów szerzą się nienawiść, dyskryminacja, znęcanie się, nietolerancja względem innej kasty, wiary, religii czy osób o innym statusie społecznym” – piszą pakistańscy biskupi w oświadczeniu wydanym przez tamtejszą Komisję „Iustitia et Pax”.
„Rząd Pakistanu wydaje się być bardziej zainteresowany infrastrukturą szkół i bezpieczeństwem budynków niż jakością systemu edukacyjnego. Żyjemy w społeczeństwie, w którym wśród uczniów szerzą się nienawiść, dyskryminacja, znęcanie się, nietolerancja względem innej kasty, wiary, religii czy osób o innym statusie społecznym” – piszą pakistańscy biskupi w oświadczeniu wydanym przez tamtejszą Komisję „Iustitia et Pax”. W ten sposób odnieśli się oni do tragicznego morderstwa, które zszokowało cały kraj, a którego dokonali 30 sierpnia b. r. muzułmańscy uczniowie na 17-letnim koledze z klasy, chrześcijaninie Sharonie Masihu, o czym już informowaliśmy.
Jak czytamy w oświadczeniu, wydarzenie to jest wynikiem nietolerancji i nieludzkich zachowań względem wszelkich mniejszości. Episkopat Pakistanu wyraża również zaniepokojenie poważnymi zaniedbaniami ze strony nauczycieli i władz szkolnych. „Do obowiązków nauczycieli należy kontrolować i eliminować wypadki nietolerancji w klasie, zwłaszcza gdy dochodzi do nich ze względu na wyznawaną przez kogoś wiarę” – piszą biskupi tego azjatyckiego kraju. Domagają się także zadośćuczynienia dla rodziny zamordowanego Sharona i podjęcia zdecydowanych kroków, aby takie przypadki już nigdy więcej nie miały miejsca.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.