Inicjatywy Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego

Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie od lat zabiega o piękno i głębię liturgii.

Poprzez kursy, warsztaty, rekolekcje formuje wiernych i pomaga w pogłębianiu wiary. O najbliższych inicjatywach Ośrodka, służących tym celom, mówi jego dyrektor o. Dominik Jurczak, dominikanin.

„Od 14 do 20 sierpnia będą miały miejsce w Krakowie Warsztaty Muzyki Niezwykłej, w tym roku z nieco poszerzoną formułą o Festiwal Muzyki Niezwykłej. Warsztaty to jest takie miejsce, w którym ludzie kształcą swój głos oraz umiejętności muzyczne. Nie tylko i wyłącznie dla samego kształcenia umiejętności muzycznych, ale też, aby odnaleźć głos i śpiew w perspektywie liturgicznej i w odniesieniu do Pana Boga. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć warsztaty o Festiwal Muzyki Niezwykłej, aby otworzyć ofertę i to doświadczenie, które jest doświadczeniem uczestników warsztatów dla szerszego grona. Jest to cykl 5 koncertów. Są one  okazją do tego, aby doświadczyć piękna Pana Boga. Pan Bóg mówi do nas, posługuje się językiem piękna. Chcemy ten język przybliżyć tym wszystkim, którzy akurat w tych dniach będą w Krakowie. Festiwal muzyki niezwykłej jest propozycją darmową, nie trzeba się nigdzie rejestrować. Druga inicjatywa to rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans, które odbędą się od 8 do 10 września w budynku seminarium krakowskiego. Są to rekolekcje, które w tym roku będą miały szczególny charakter, gdyż odbywają się po raz 10. Rekolekcje mają za zadanie połączyć dwie rzeczy. Z jednej strony naszą wiedzę i nasz namysł nad liturgią, zwłaszcza w różnych formach rytu rzymskiego. Z drugiej zaś połączyć ten namysł wraz z celebracją. Zapisać się można poprzez stronę internetową: mysteriumfascinans.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11