Franciszek: Nasza historia potrzebuje "mistyków"

Na wspierające nas na różnych etapach życia towarzyszenie świętych, jako źródło nadziei wskazał papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty przypomniał, że w najważniejszych chwilach życia chrześcijańskiego przywoływane jest wstawiennictwo świętych.

Dzieje się tak w sakramencie chrztu św., małżeństwa czy kapłaństwa. Zaznaczył, że chrześcijanie w walce ze złem nie rozpaczają, nie wierzą, aby siły negatywne i destrukcyjne mogły zwyciężyć. 

TŁUMACZENIE: 
„Ostateczne słowo odnośnie do historii człowieka to nie nienawiść, to nie śmierć, to nie wojna. W każdej chwili życia towarzyszy nam ręka Boga, a także dyskretna obecność wszystkich wierzących, którzy ‘odeszli przed nami ze znakiem wiary’.” 

Franciszek stwierdził, że chociaż nasze siły są słabe, to jednak potężna jest tajemnica łaski, obecnej w życiu chrześcijan, żywiących nadzieję w przemianę świata, w ostateczne wypełnienie, gdzie w końcu nie będzie łez, niegodziwości i cierpienia. 

TŁUMACZENIE: 
„Niech Pan da nam nadzieję, że będziemy świętymi. To wielki dar, jaki każdy z nas może złożyć światu. Niech Pan da nam łaskę uwierzenia w Niego tak głęboko, abyśmy stali się obrazem Chrystusa dla tego świata.” 

Jak dodał papież, nasza historia potrzebuje „mistyków”: ludzi, którzy odrzucają wszelkie panowanie nad innymi, dążących do miłości i braterstwa. Bez tych mężczyzn i kobiet świat nie miałby żadnej nadziei.

Papież Franciszek zachęcił polskich pielgrzymów do czerpania inspiracji z życia świętych i dążenia do świętości. W wygłoszonej wcześniej katechezie Ojciec Święty wskazał na wspierające nas na różnych etapach życia towarzyszenie świętych, jako źródło nadziei. 

TŁUMACZENIE: 
„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, na naszej drodze wiary, zwłaszcza w momentach trudnych, trzeba mieć odwagę wznosić oczy ku niebu, myśląc o świętych, którzy na ziemi przeżywali swoje codzienne radości i troski razem z Chrystusem, a teraz żyją z Nim w chwale Ojca niebieskiego. Są oni dla nas świadkami nadziei, dają przykład chrześcijańskiego życia i wspierają nas w naszym dążeniu do świętości. Niech ich wstawiennictwo stale wam towarzyszy! Z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”

"Z okazji obchodzonego wczoraj przez wspólnotę międzynarodową Światowego Dnia Uchodźcy, w miniony poniedziałek zechciałem spotkać się z przedstawicielami uchodźców, goszczonych przez rzymskie parafie i instytuty zakonne. Z okazji obchodzonego wczoraj Dnia chciałbym wyrazić szczere uznanie dla kampanii na rzecz nowej ustawy migracyjnej: „Byłem obcy. Humanizm czyniący dobro”, cieszącej się oficjalnym wsparciem włoskiej Caritas, Fundacji Migrantes, oraz innych organizacji katolickich" - powiedział papież.

W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie uczestniczyło ok. 12 tys. wiernych z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9