„Tak” dla rodziny

Trwa Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny.

Świeccy oraz duchowni z całej Polski dyskutują w Gnieźnie o inicjatywach na rzecz małżeństwa i rodziny. Dziś rozpoczęło się tam pierwsze Krajowe Forum na ten temat. Wykłady oraz dyskusje potrwają dwa dni. 

Forum stanowi nasze głośne „tak” dla rodziny – mówi prymas Polski, abp Wojciech Polak.

„Chodzi gównie o to, byśmy razem odczytywali przesłanie Kościoła dotyczące małżeństwa i rodziny. Żebyśmy przejęli się przede wszystkim troską o rodzinę w różnych jej etapach, a więc i na etapie przygotowania do życia rodzinnego i na etapie przeżywania tego życia rodzinnego. I wreszcie, żebyśmy także w owych wielorakich inicjatywach potrafili w ten sposób promować rodzinę, pokazywać ją jako wielkie dobro” – wskazuje hierarcha.

Dwudniowe spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń wspólnot i ruchów rodzinnych. „Taką bazę stanowi adhortacja Amoris laetitia, teraz [pragniemy rozeznać] jak w praktyce realizować te wytyczne żeby więcej zrobić dla małżeństwa i rodziny” – dodaje diecezjalny duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej, ks. Franciszek Jabłoński.

Forum ma dać także nowe spojrzenie na duszpasterstwo na tym polu.

„Chciałbym, aby parafia stała się takim miejscem przyjaznym małżeństwu i rodzinie. Myślę, że w niektórych przypadkach niestety brakuje otwarcia, zrozumienia potrzeb na przykład par z małymi dziećmi, zrozumienia pewnej formacji dla małżeństw i rodzin. Chcielibyśmy to zaproponować i pokazać” – podkreśla dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, ks. Przemysław Drąg. Do udziału w forum zaproszono kard. Kevina Josepha Farrella, stojącego na czele watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. W dyskusji biorą udział duszpasterze rodzin, wspólnoty i ruchy rodzinne oraz fundacje pomagające małżeństwom i rodzinom.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9