Słowa niekoniecznie są najważniejsze

- Cisza papieża Franciszka w Auschwitz to przede wszystkim sposób jaki wybrał, by przekazać swoje przesłanie - powiedział w rozmowie z KAI rabin Abraham Skórka. Może się on zaliczać do elitarnego grona przyjaciół papieża.

- Każdy człowiek, zwłaszcza lider, ma sposób wyrażania się - zauważył rabin. Przypomniał, że jest wielu liderów, którzy zasypują nas swoimi słowami. Byli tacy, którzy zahipnotyzowali masy swoimi słowami i doprowadzili je do terroru i horroru.


TŁUMACZENIE:
"Słowa nie koniecznie są najważniejsze. To co ważne to postawa, to zobowiązanie. Jest wielu ludzi, którzy pięknie mówią, ale działają bardzo źle. Dla mnie cisza papieża Franciszka to przede wszystkim sposób jaki wybrał, by przekazać swoje przesłanie."

Wizycie papieża w Auschwitz będzie pełna gestów. Ojciec Święty spotka się Auschwitz będzie pełna gestów z grupą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

TŁUMACZENIE:
"Spotykając się ze Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata Franciszek chce nam powiedzieć, że to są przykłady do naśladowania. Z kolei spotykając się z ocalałymi jego przesłaniem dla nas będzie to, byśmy nigdy nie zapomnieli o ich bólu i cierpieniu."

Na koniec Rabin opowiedział o swojej osobistej relacji z papieżem Franciszkiem. - To przyjaźń, która się rodziła przez długi czas i zawiązała się zanim Franciszek został wybrany papieżem. Przebyliśmy wspólną drogę, która się cechuje się przede wszystkim bardzo dużą lojalnością.

Słowa niekoniecznie są najważniejsze   Piotr Duma /Foto Gość

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9