Kard. Maradiaga o lobby gejowskim w Watykanie

Zdaniem wpływowego hierarchy homoseksualiści infiltrowali struktury watykańskie. Papież powoli stara się to oczyścić.

Kardynał Oscar Maradiaga udzielił wywiadu honduraskiej gazecie "El Mundo". Dziennikarze pytali go m.in., czy geje prowadzili infiltrację struktur rzymskich - referuje agencja CNA. Na takie pytanie kardynał odpowiedział, że nie tylko infiltracja miała miejsce. Z relacji hierarchy wynika, że według papieża w Watykanie działa gejowskie lobby. Powoli Franciszek stara się tę sprawę oczyścić - stwierdził kard. Oscar Maradiaga.

Ojciec święty z jednej strony stara się zrozumieć homoseksualistów, z drugiej strony tego, co jest złe, nie można uznać za prawdę. Dlatego też - podkreślił hierarcha z Hondurasu - nauczanie katolickie na temat homoseksualizmu nie może ulec zmianie.

Kardynał Maradiaga jest arcybiskupem Tegucigalpy w Hondurasie. Od 13 kwietnia 2013 jest jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. Wchodzi w skład tzw. Rady Kardynałów i jest jej koordynatorem. Radę tworzy 8 hierarchów, którzy mają służyć papieżowi radą w zarządzaniu Kościołem oraz w reformowaniu Kurii Rzymskiej.

Reformowanie Kurii Rzymskiej Franciszek prowadzi właściwie od początku swojego pontyfikatu. Kardynał Maradiaga mówił wielokrotnie, że to zabieg konieczny, gdyż obecny system działania Kurii nie odpowiada już potrzebom czasu.

Kardynał Maradiaga był pytany też o sprawę tzw. małżeństw homoseksualnych. Istnieje bowiem presja i oczekiwanie, że za pontyfikatu papieża Franciszka Kościół mógłby poprzeć takie związki. "Nie. Trzeba zrozumieć, że są sprawy, które mogą być reformowane, a są też takie, które nie mogą" - odpowiedział duchowny. "Naturalne prawo nie może być reformowane. Widzimy, jak Bóg stworzył ciało człowieka, ciało mężczyzny i kobiety, by uzupełniały się nawzajem i przekazywały życie. Przeciwna sytuacja nie wchodzi w plan stworzenia. Są rzeczy, których nie da się zmienić" - stwierdził.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5