Zrobiłem przelew, bo sam nawróciłem się dzięki muzyce chrześcijańskiej. Wiem, że to dobra inwestycja dla mnie, dla moich dzieci, bo doświadczyłem na własnej skórze, że Pan Bóg może się nią posłużyć – wyznawał ze sceny Tomasz Szymczak, jeden z Ambasadorów Chrześcijańskiego Grania.
Festiwal Chrześcijańskie Granie odbył się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach już po raz piąty. Można się domyślać, że Pan Bóg również w ten weekend posługiwał się dźwiękami, bo to przecież Jego imię było ciągle na ustach zarówno wykonawców, jak i widowni. „Ja mówię: Jezus, wy mówicie: Chrystus” – zachęcał ze sceny do rapowej interakcji ks. Kuba Bartczak, drugi, obok Arkadia hiphopowiec biorący udział w konkursie Premier.
Ale hip-hop nie zdominował tego wieczoru, bo rozrzut gatunkowy był duży: od akustycznego Albo i Nie, przez jazzujące El Camino, po typowo uwielbieniową piosenkę New Day. I to właśnie ten ostatni zespół podbił serca publiczności, która oddała najwięcej głosów na jego piosenkę „Pod prąd”. Na zwycięzcę czekał Złoty Krążek, 30 bezpłatnych godzin pracy w studiu nagraniowym i statuetka ufundowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. – To dla mnie wyjątkowa sprawa, bo to jest moja własna twórczość, której nie byłam pewna – mówi w rozmowie z Gosc.pl wyraźnie wzruszona Natalia Górka, od trzech lat wokalistka New Day. – Chłopaki uwierzyli we mnie, postanowili, że będzie to singiel promujący nową płytę. Jestem niesamowicie zmotywowana do dalszej pracy i może bardziej w siebie uwierzę po tym wydarzeniu.
– Natalia gra na gitarze i śpiewa, i zawsze bardzo nieśmiało pokazuje nam swoje pomysły – komentuje Rafał „Boni” Boniśniak, perkusista i lider New Day. – Natomiast my widzimy, że to są naprawdę piękne melodie, a przede wszystkim, że wynikają one z natchnienia. Nie byłoby tej piosenki, gdyby nie dar, który Natalia otrzymała od Pana Boga i który trzeba pielęgnować.
Powody do radości mieli też inni wykonawcy. Rozstrzygnięto bowiem konkurs BeneDeo 2015 – na najlepszy teledysk roku. Internautom najbardziej spodobał się klip „Wyciągasz rękę” zespołu Ninive, natomiast festiwalowa kapituła doceniła teledysk hiphopowej formacji Zetaigreka „Iskierka”, zrealizowany przez Tomasza Malarę. Jak podkreśliło jury w uzasadnieniu, to obraz „bardzo ambitny, z ważnym przesłaniem”. O owocach swojej pracy mówił wywołany na scenę autor klipu: po obejrzeniu teledysku trzy kobiety myślące wcześniej o aborcji zdecydowały się urodzić swoje dziecko.
Na koniec recital dał zespół Soudarion – zwycięzca kwietniowego Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, który swoim radosnym, bezpretensjonalnym graniem porwał festiwalową publiczość. W finale natomiast zaśpiewali razem wszyscy uczestnicy tegorocznego Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Nie mogło być inaczej, bo przecież, jak powiedział ze sceny Paweł Karliński, wokalista Soudarion, „wszyscy gramy do jednej bramki”.
Więcej o festiwalu przeczytasz i fotorelację obejrzysz w najbliższym „Gościu Niedzielnym”.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.