Radio Watykańskie zamieszcza od dziś w internecie serwis informacyjny w języku koreańskim pod adresem: http://kr.radiovaticana.va.
Planowano to już od pewnego czasu, ale szczególnym bodźcem do tego stała się ubiegłoroczna podróż Ojca Świętego do Korei. Od dziś zatem papieska rozgłośnia podaje wiadomości w 39 językach i 13 różnych alfabetach, z czego w czterech – w tym m.in. po hebrajsku – tylko w internecie.
Serwis informacyjny w tym nowym języku ma dla Koreańczyków szeczególne znaczenie, również ze względu na utrzymujący się podział Półwyspu Koreańskiego na dwa kraje. Mówi ambasador Republiki Korei przy Stolicy Apostolskiej, Kim Kyung Surk:
„Serwis informacyjny rozpoczyna się 9 października, co ma w Korei szczególne znaczenie. Obchodzi się wtedy Narodowy Dzień Języka Koreańskiego, który upamiętnia wynalezienia w XV wieku pisma hangyl. Król Sejong Wielki z dynastii Li stworzył naukowy, systematyczny alfabet, by ułatwić używanie języka koreańskiego zarówno arystokratom, którzy używali trudnego pisma chińskiego, jak i ludziom prostym. Dlatego Koreańczycy są dumni ze swojego języka. Myślę zatem, że ten serwis zostanie przyjęty z entuzjazmem. Obecnie Półwysep Koreański podzielony jest na Północ i Południe, jednak jesteśmy braćmi i siostrami używającymi tego samego języka. Koreański jest językiem pokoju i nadziei na naszym półwyspie. Serwis informacyjny Radia Watykańskiego w języku koreańskim będzie środkiem wzajemnego zrozumienia, które przekracza mury, i to nie tylko dla mieszkańców Korei Południowej, ale także Północnej”.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.