Powiedzieli sobie „tak” na Pilsku!

- Często mówimy Jezusowi „tak”. Ale to takie niesłyszalne „tak”. Powiedz dzisiaj Jezusowi zdecydowane „tak”: „tak Jezu, chcę Ci oddać moje życie. Powiedz „tak” z wiarą w obecność Jezusa, który czyni cuda! – mówił na Pilsku o. Wojciech Kiełtyka OFMConv.

Po Mszy św. każdy otrzymał karteczkę z tekstem jednego z błogosławieństw – na drogę.

Jesteś święty!

Obecny na spotkaniu o. Włodzimierz Sowiński OP podzielił się także swoją refleksją ze spotkania: razem z o. Wojciechem udzielali pielgrzymom Komunii Świętej pod dwiema postaciami.

- Przeżycie waszego spotkania z Jezusem, kiedy przyjmowaliście Go w Komunii Świętej było dla mnie poruszające. To najbardziej intymny moment na Eucharystii, kiedy dochodzi do spotkania sam na sam z Panem, dla innych – z Bratem, Miłosiernym Mistrzem, a jeszcze dla innych – z Bogiem i władcą. Chcę wam podziękować za miłość, którą żywicie do Jezusa, a którą było widać w tych intymnych spotkaniach.

Nawiązując do dnia wspomnienia św. Dominika, o. Sowiński przypomniał także treść jego rozważania o Jezusie przyjętym w Komunii Świętej.

Każdy dostał na drogę karteczkę z tekstem jednego z Ośmiu Błogosławieństw   Urszula Rogólska /Foto Gość Każdy dostał na drogę karteczkę z tekstem jednego z Ośmiu Błogosławieństw
– Nasza przemiana materii jest nieubłagana. I za chwilę przemieni się postać chleba i wina czyli Ciała i Krwi. Jezus dotrze do każdej komórki twojego organizmu. Za około 15 minut po postaciach chleba i wina nie będzie śladu - mówił dominikanin. - Ale czy Jezus wyparuje? Nie! Zostanie z nami w postaci łaski uświęcającej. Teraz jesteś święta, jesteś święty! I mamy teraz, przy schodzeniu jedno zadanie: wcielić słowo w życie. Niech Jezus promienieje przez ciebie!

Wśród uczestników spotkania byli m.in. Monika i Sławek Miłoniowie z Oświęcimia razem z synami – 7-letnim Filipem i 5-letnim Krzysiem. Przyszli po raz drugi na EwB. Wcześniej wspięli się także na Babią.

Oświęcimianie: Monika i Sławek Miłoniowie z synami Filipem i Krzysiem byli po raz drugi na spotkaniu EwB   Urszula Rogólska /Foto Gość Oświęcimianie: Monika i Sławek Miłoniowie z synami Filipem i Krzysiem byli po raz drugi na spotkaniu EwB
- W zeszłym roku za późno zauważyliśmy plakat informujący o Ewangelizacji w Beskidach. W tym roku już bardzo chcieliśmy w niej uczestniczyć – mówią małżonkowie, na co dzień także członkowie wspólnoty Domowego Kościoła. – W górach jest się bliżej nieba. Tu możesz poczuć prawdziwą wolność w Panu!

Za tydzień – w sobotę 15 sierpnia – spotkanie na Golgocie, czyli pod Krzyżem Jubileuszowym a Hrobaczej Łące. A finał III Ewangelizacji w Beskidach – 22 sierpnia na Wielkiej Raczy – Górze Oliwnej.
 

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12