Relikwie symbolem pokoju

Z przesłaniem pokoju dla pogrążonej w wewnętrznym konflikcie Kolumbii dotarły tam relikwie krwi św. Jana Pawła II.

. Ich czterodniowa peregrynacja w różnych miastach ma być szczególnym gestem solidarności z ofiarami przemocy, a także znakiem oczekiwania na ewentualną pielgrzymkę Papieża Franciszka do tego południowoamerykańskiego kraju. Zapowiadając w mediach peregrynację relikwii, kard. Rubén Salazar Gómez nie wykluczył, że mogłoby do niej dojść po zakończeniu Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, czyli w 2017 r.

Pierwszym etapem peregrynacji relikwii Papieża Polaka była Bogota. Eskortowano je tam w podobny sposób, jak głowy państw podczas przejazdu ulicami. Nieśli je m.in. poszkodowani lub ranni w starciach policjanci. „To jest wielkie błogosławieństwo, to tak, jakby Papież Jan Paweł II po raz trzeci odwiedził Kolumbię, przynosząc jej swoje przesłanie miłosierdzia i miłości” – powiedział nuncjusz apostolski abp Ettore Balestrero. Pierwszą Eucharystię przy relikwiach odprawił kard. Rubén Salazar Gómez, który w homilii mówił m.in. o panującej w kraju sytuacji ekstremalnego udręczenia, napięć, konfliktów i śmierci. „Zjednoczeni z Chrystusem jesteśmy zdolni do złożenia Mu tego wszystkiego, co nas dzieli, oddala i ze sobą konfrontuje; tego wszystkiego, co nas doprowadziło do tej bezsensownej wojny, jaką przeżywamy, a także do rozpoczęcia budowania pokojowych relacji na drodze sprawiedliwości, przebaczenia i pojednania” – powiedział arcybiskup Bogoty.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7