Odbudować szacunek dla sakramentalności małżeństwa

Do solidnego przygotowania do zawarcia małżeństwa zachęca narzeczonych przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Z danych GUS wynika, że w 2014 r. w Polsce rozwiodło się ok. 66 tys. par małżeńskich.

„Każdy zawód – powiedział bp Henryk Tomasik – wymaga solidnego przygotowania, a do jednej z najtrudniejszych funkcji, jaką jest bycie mężem czy żoną, nie ma żadnego przygotowania. Bardzo często jest to tylko przypadkowość. Bolejemy nad tym, bo to jeden z najtrudniejszych wymiarów życia duszpasterskiego parafii, jeden z największych problemów naszych duszpasterzy – brak aprobaty ze strony narzeczonych”.

Bp Tomasik zachęcił też do uczestnictwa w dniach skupienia dla narzeczonych, które organizują diecezjalne duszpasterstwa rodzin. Natomiast rodziców zachęcił, by rozmawiali ze swoimi dziećmi, które przygotowują się do małżeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
 • warrior
  04.06.2015 01:32
  Do kapłaństwa - które też jest związkiem na śmierć i życie Dwojga, tyle że tu akurat jedna ze stron jest absolutnie doskonała - przygotowuje się kandydatów 6 lat. Można by rzec - 6 lat narzeczeństwa. Trudnego - bo nikt mi nie powie, że formacja seminaryjna jest lekka, łatwa i przyjemna. Do małżeństwa - jakieś pożal się Boże nauki (ile ich jest? 10 spotkań raz na tydzień?), w których w dodatku może brać udział tylko jedno z narzeczonych. To ja się grzecznie pytam: JAK lud wierny ma traktować małżeństwo poważnie? I jak się dziwić powszechnemu przekonaniu, że powołanie kapłańskie to w ogóle szczyt mistycyzmu jest, uderzmy przed nim czołem i w ogóle, a małżeństwo to jest dla tych, których Pan Bóg sobie, niestety, nie wybrał, bo nie byli wystarczająco dobrzy...?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11