Kardynał i siostra Radość zapraszają na ŚDM

W Łagiewnikach kard. Dziwisz zaprosił pielgrzymów na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

- Już dziś zachęcam wszystkich do otwarcia się na tych, którzy będą przybywać do naszego kraju i naszego miasta w pod koniec lipca przyszłego roku. Zachęcam do modlitwy i duchowego przygotowania na Światowe Dni Młodzieży - powiedział metropolita krakowski w trakcie polowej Mszy św. odprawionej 12 kwietnia przy bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Przypomniał, że ŚDM będą przebiegały pod znakiem Bożego Miłosierdzia.

- Tu w Krakowie, będziemy dzielić się tym, co mamy najcenniejsze, naszą wiarą w Jezusa Chrystusa. Będziemy dzielić się Bożym miłosierdziem, które w tym miejscu objawiło się św. Faustynie i przez Jana Pawła II zostało przekazane całemu światu jako znak nadziei dla znękanej wojnami ludzkości - dodał kard. Dziwisz.

Do zaproszeń na ŚDM przyłączają się również siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik.

Kardynał i siostra Radość zapraszają na ŚDM   Bogdan Gancarz /Foto Gość - To będzie również radosne święto Miłosierdzia - zachęcała co udziału w ŚDM s. Gaudia - Dzisiejsze święto jest czasem wielkiej radości. Tę radość będziemy przeżywać tutaj również w trakcie przyszłorocznych lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Te dni będą zaś ściśle z miłosierdziem związane. Ich hasłem będą bowiem słowa Chrystusa z Kazania na Górze: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Spotkajmy się więc wtedy w tej radości - mówiła z uśmiechem do pielgrzymów zgromadzonych w bazylice siostra o znaczącym imieniu Gaudia co po łacinie znaczy „Radość”.

Tysiące pielgrzymów przychodziły zaś 12 kwietnia do sanktuarium  już od świtu. Niektórzy byli tu nawet w nocy z 11 na 12 kwietnia, by o północy modlić się w trakcie Mszy św. odprawionej w bazylice przez ks. bp. Jana Zająca, honorowego kustosza sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ci, którzy nie mogli się zmieścić w samej bazylice, modlili się na zewnątrz, gdzie na telebimie przekazywano bezpośrednio obraz z wnętrza świątyni. Pielgrzymi szli i szli bez końca.

Przy wiodącej do sanktuarium ulicy św. Faustyny oraz w innych miejscach stali harcerze wręczający wszystkim przychodzącym „pakiety pielgrzyma”, zawierające informacje o święcie Miłosierdzia oraz egzemplarz czasopisma „Iskra Miłosierdzia” wydawanego przez sanktuarium.

- Cieszymy się, że możemy być pomocni jako wolontariusze w tak szczytnej akcji informacyjnej - powiedzieli Anna Nowakowska z 15. Podgórskiej Gromady Zuchowej „Zielone Bractwo” oraz Krzysztof Pasternak i Rafał Włodarczyk z 3. Podgórskiej Drużyny Harcerzy „Wilki”.

W Niedzielę Miłosierdzia w Łagiewnikach nie brakowało także innych wolontariuszy. Byli ratownicy  z Maltańskiej Służby Medycznej, wolontariusze ze Stowarzyszenia Św. Łazarza „Lazarus” oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Patrolujemy teren sanktuarium i okolice, by w razie potrzeby pomóc osobom, które zasłabły - tłumaczyli Justyna Zapotoczna, Tomasz Jędrzejczyk i Kamil Strzelecki z „Lazarusa”.

- A naszym zadaniem jest pomoc służbie porządkowej sanktuarium w trakcie dzisiejszych uroczystości - wyjaśnili druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Świątniki Górne: Bartłomiej Matoga i Andrzej Pyrtek z Olszowic oraz Miłosz Pamuła i Daniel Ryś z Rzeszotar.

Na pielgrzymów zmierzających do sanktuarium czekali także młodzi wolontariusze Fundacji PRO-prawo do życia.

"Podpisz się za życiem" - apelowali przez megafony.

- Zbieramy podpisy pod społecznym projektem ustawy zakazującej aborcji - powiedziała Anna Trutowska, studentka UJ, koordynatorka akcji.

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10