99 proc. słuchaczy katolickiego Radia Veritas Asia w Bangladeszu to muzułmanie. Są to zarazem ludzie, których można nazwać fanami rozgłośni, gdyż deklarują, że ich życie „zmieniło się na lepsze”, odkąd jej słuchają.
Tak wynika z badań prowadzonych przez to radio na bazie kontaktów ze słuchaczami. Dla najbardziej zagorzałych fanów z całego Bangladeszu zorganizowano nawet specjalne spotkanie, w którym wzięło udział 175 osób.
Radio Veritas to międzynarodowa rozgłośnia katolicka z główną siedzibą na Filipinach, współpracująca z Federacją Konferencji Biskupich Azji. Nazywana bywa „misjonarzem Azji” oraz „głosem azjatyckiego chrześcijaństwa”. W Bangladeszu nadaje od 33 lat, gromadząc milion słuchaczy, co jest liczbą znaczącą, biorąc pod uwagę, że wyznawcy Chrystusa stanowią zaledwie 0,6 proc. 150-milionowej populacji. Radio Veritas po bengalsku wiele miejsca poświęca sprawom społecznym: rodzinie, sytuacji kobiet, gospodarce, nauce oraz informacjom ze świata. Z kolei programy religijne uwzględniają także literaturę sakralną islamu, buddyzmu i hinduizmu. Fani chrześcijańskiego radia najbardziej doceniają motywujący społecznie i duchowo charakter programów.
Mają być podmiotem, a nie tylko odbiorcą duszpasterstwa rodzin - powiedział papież.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.