Papież liczy na ewangelizację Azji

Szansą może byc wielki ewangelizacyjny zryw Filipińczyków, na których liczy Franciszek.

Papież liczy na ewangelizacyjny zryw Filipińczyków. W Manili dobiega dziś końca międzynarodowa konferencja o nowej ewangelizacji. Do jej uczestników Franciszek skierował wideoprzesłanie.

„Mam nadzieję – powiedział Papież – że dzięki tej konferencji będziecie na nowo doświadczać obecności i miłości Jezusa w waszym życiu, abyście wy z kolei bardziej kochali Kościół i dzielili się Ewangelią z wszystkim ludźmi w pokorze i radości. Nie ustawajcie w niesieniu miłosierdzia Ojca ubogim, chorym, opuszczonym, młodym i rodzinom. Zabiegajcie, by Jezus był znany w świecie polityki, biznesu, sztuki, nauki, techniki i mediów społecznościowych. Niech Duch Święty odnowi całe stworzenie, a na Filipinach i całym wielkim kontynencie azjatyckim, który jest bliski memu sercu, zaprowadzi sprawiedliwość i pokój”.

Konferencja ewangelizacyjna w stolicy Filipin trwała trzy dni. Uczestniczyło w niej 6 tys. delegatów z różnych krajów azjatyckich. Gospodarz konferencji kard. Luis Antonio Tagle wyraził nadzieję na odmłodzenia wiary chrześcijańskiej w Azji.

Nawiązał do niedawnego trzęsienia ziemi w filipińskiej prowincji Bohol, w którym uległy też zniszczeniu zabytkowe kościoły. Świątynie te wymagają odbudowy i to samo można metaforycznie powiedzieć o całym Kościele w Azji.

Metropolita Manili przypomniał słowa Ukrzyżowanego do św. Franciszka: „Idź, odbuduj mój Kościół”. Podkreślił, że konstrukcja Kościoła musi się zawsze opierać na Chrystusie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10