Do pomocy władzom publicznym w rozwiązaniu problemu analfabetyzmu na Dominikanie zobowiązał się tamtejszy Kościół. Odnośne porozumienie z rządem podpisała delegacja biskupów pod przewodnictwem kard. Nicolasa de Jesusa Lopeza Rodrigueza.
Współpraca będzie dotyczyła osób, które ukończyły 15. rok życia, a nie posiadły jeszcze umiejętności pisania i czytania. W każdej parafii, a także na szczeblu każdej diecezji powołany zostanie specjalny zespół wolontariuszy, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie w życie konkretnych działań w tym zakresie. M.in. przy każdym kościele powinny powstać tzw. „komórki wiedzy”, skupiające osoby potrzebując kursu nauki czytania. Będą one współpracować ściśle z istniejącymi już odpowiednimi instytucjami publicznymi na szczeblu miast i departamentów w ramach lokalnych programów alfabetyzacji.
Według aktualnych danych tylko w prowincji Santo Domingo władze publiczne stworzyły już ponad 1600 grup inicjujących kształcenie, do których zapisano ponad 19 tys. chętnych. Teraz będą do nich dołączać także kościelne „komórki wiedzy”. Szacuje się, że w Dominikanie żyje ponad 850 tys. ludzi powyżej 15 roku życia, którzy są analfabetami. Wspólny plan rządu i Kościoła przewiduje zorganizowanie ponad 6 tys. punktów nauki czytania i pisania, w których równocześnie półroczne kursy mogłoby odbywać 70 tys. osób.
Emerytowany metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego obchodzi 85. urodziny
Proponowane w Polsce elementy edukacji seksualnej nawiązują do standardów WHO, ale...
Postęp techniczny nie zwalnia z obowiązku przestrzegania zasad etycznych.
Ludność Kamerunu docenia świadectwo życia Papieża Polaka oraz jego zaangażowanie na rzecz Afryki.