Sekretarz abp. Mokrzyckiego: To jest kłamstwo

Ks. Andrzej Legowicz, sekretarz abp. Mieczysława Mokrzyckiego sprostował 4 kwietnia w komentarzu dla lwowskiej agencji informacyjnej ZAXID.NET wczorajszą informację „Rzeczpospolitej”, że arcybiskup lwowski wkrótce zostanie metropolitą wrocławskim.

„To jest kłamstwo. Takiej nominacji nie ma i nie będzie” – zaznaczył duchowny.

Zaprzeczył również doniesieniom polskiej gazety o rzekomych konfliktach metropolity z władzami ukraińskimi i wspólnotą polską Lwowa. „Takich konfliktów nie ma” – stwierdził ks. Legowicz. Dodał również, że sam abp Mokrzycki nie zamierza komentować fałszywej informacji.

„Po Świętach Wielkanocnych udałem się do Rzymu, by spotkać się z obecnym Ojcem Świętym Franciszkiem, a także być tam w dniu odejścia Jana Pawła II do Ojczyzny Niebieskiej. Przy jego relikwiach w tym dniu sprawowałem Najświętszą Ofiarę, modląc się za jego wstawiennictwem za cały Kościół na Ukrainie, w sposób szczególny za archidiecezję lwowską” – powiedział KAI 4 kwietnia abp Mokrzycki po powrocie do Lwowa.

Opowiedział też o przebiegu swoich spotkań w Watykanie. „Po audiencji generalnej miałem również tę łaskę, by ucałować pierścień obecnego Ojca Świętego, poprosić go o błogosławieństwo, o pamięć, o troskę za Kościół archidiecezji lwowskiej, metropolii lwowskiej – powiedział abp Mokrzycki. - Prosiłem też, by czuwał nad naszym Kościołem, opiekował się nim, pamiętał o nim. Powiedziałem, że zapewniamy go także o naszej pamięci modlitewnej i będziemy się cieszyć, jeśli będzie mógł do nas przyjechać. Ojciec Święty prosił również byśmy o nim pamiętali, o jego posłudze, w modlitwach. Później, w środę również, o godz. 12.30 miałem spotkanie z sekretarzem stanu, ks. kardynałem Tarcisio Bertone, któremu przedstawiłem problemy i sytuację naszego Kościoła, prosząc by pomógł nam niektóre sprawy rozwiązać” – zaznaczył metropolita lwowski.

«« | « | 1 | » | »»
 • sebastian
  04.04.2013 18:25
  W dobie tanich lotów Rzym nawiedzam 2 razy do roku. I to nie jest wcale duży wydatek. Do Warszawy drożej IC kosztuje. Dajcie spokój biskupom. Popatrzcie na siebie. Zróbcie coś. Podróże kształcą!
 • jd
  04.04.2013 22:43
  to że nie ma takiej nominacji - dobra niech będzie.
  Ale skąd Legowicz wie że takiej nominacji nie będzie. Prorok czy...
 • gorolaz
  05.04.2013 07:40
  Pisałem już wcześniej, że źródłem takiej informacji powinny być media związane z kościołem ( np. wiara.pl), a nie tak, że kościelne media cytują informację pochodzącą z zewnątrz. Komentarz oczywiście nie został zamieszczony, a okazało się, że miałem rację.
 • krzysiek.g
  05.04.2013 22:44
  A skąd sekretarz księdza biskupa wie, że "takiej nominacji nie będzie"? Zna sekrety papieża??
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11