Siedem tras, w tym dwie dla pątników chcących wędrować w samotności, będzie miała tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - informuje "Dziennik Polski".
To już tradycja, że tydzień przed Wielkim Piątkiem - tym razem w nocy 22/23 marca - na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pielgrzymi wyruszą z kościoła pw. św. Józefa w krakowskim Podgórzu, a zakończą wędrówkę w Sanktuarium Matki Boskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się po raz piąty, dotychczas wzięło w niej udział łącznie ponad 2 tys. osób. Popularność EDK rośnie, głównie wśród młodych ludzi, bowiem to okazja do przygotowania się w szczególny sposób na przeżycie Wielkiej Nocy.
Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przypominają, że nawet na krótsze warianty trasy powinny wyruszać osoby, którym nie jest obca aktywność fizyczna.
"Prawdziwa Droga Krzyżowa zaczyna się wtedy, kiedy człowiek nie ma sił i podejmuje w drodze decyzje, że jednak mimo to dojdzie do końca" - mówi ks. Jacek "Wiosna" Stryczek, duszpasterz akademicki i ludzi biznesu, inicjator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i autor tekstów rozważań.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.