Zamach w Bejrucie atakiem na pokój

Maronicki patriarcha Béchara Boutros Raï stanowczo potępił „przerażający zamach”, do którego doszło 19 października w chrześcijańskiej dzielnicy Bejrutu.

W eksplozji samochodu-pułapki zginął szef libańskiego wywiadu gen. Wissam el-Hassan oraz siedem innych osób. Ponad 100 ludzi zostało rannych.

„Ten brutalny atak wymierzony w dowódcę sił specjalnych pokazuje, że rękami Zła są przestępcy, którzy nie boją się Boga ani osądu Historii – powiedział patriarcha Raï agencji Fides. – Liban wciąż żył wizytą Benedykta XVI, w czasie której papież podpisał adhortację apostolską Ecclesia in Medio Oriente i głosił Chrystusowy pokój na terytorium tego kraju. Atak w Bejrucie uderzył w pokój i radosne efekty papieskiej wizyty”.

Zwierzchnik libańskich maronitów wzywa swoich rodaków do wspólnych działań na rzecz pokojowej przyszłości, które udaremnią śmiercionośne plany przestępców. „Jesteśmy zasmuceni. Cierpimy z powodu ofiar i zniszczeń materialnych – powiedział hierarcha. – Ale nie stracimy wiary i nadziei. Zmartwychwstały Chrystus pokonał Zło i grzech. Prosimy Go o łaskę dla zabitych, rannych oraz ich rodzin. Tylko On jest wielkim i prawdziwym Pocieszycielem. Nie przestaniemy głosić Ewangelii Pokoju i Nadziei i będziemy pracować ze wszystkich sił, by ustabilizować sytuację w kraju. Liban, zraniony w swej godności, którą okazał światu podczas wizyty Papieża, pozostanie ziemią świętych i oazą pokoju i nadziei”.

Patriarcha Raï uczestniczy obecnie w obradach Synodu Biskupów w Watykanie. Wczoraj rano otrzymał telegram wystosowany w imieniu Benedykta XVI przez kard. Tarcisio Bertone. Znalazło się w nim zapewnienie o modlitwie papieża i jego współczuciu dla ofiar i ich rodzin.

Atak potępił także Wielki Mufti Libanu Mohammad Rashid Quabbani, nazywając go „olbrzymim przestępstwem zagrażającym bezpieczeństwu kraju.” „Cele zamachu są przejrzyste, a beneficjenci dobrze znani” – powiedział.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10