Rozpoczęcie Roku Wiary w parafii

Sugestie przygotowane przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

W kościele parafialnym należy przygotować tron dla Ewangeliarza lub Pisma Świętego (jeśli wcześniej go nie zainstalowano) oraz miejsca na ołtarzach bocznych dla Dokumentów Soboru Watykańskiego II i Katechizmu Kościoła Katolickiego, wydanych w dużym formacie przez Pallottinum. Jeśli kościół lub kaplica nie ma bocznych ołtarzy należy przygotować właściwe miejsce dla tych ksiąg.

Podczas uroczystego otwarcia Roku Wiary winna palić się świeca paschalna, a chrzcielnica powinna zostać wyeksponowana i udekorowana kwiatami.

Podczas procesji wejścia wnosi się: Ewangeliarz lub, jeśli parafia go nie posiada, Pismo Święte, Dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Ewangeliarz składa się na ołtarzu, pozostałe księgi na przygotowanym miejscu tak, by były dostępne dla osób, które chcą do nich zajrzeć.

Akt pokuty można zastąpić aspersją, nawiązując do początków wiary, Chrztu świętego każdego z uczestników liturgii.

W liturgii Słowa powinny uczestniczyć różne stany Kościoła. Po homilii następuje wyznanie wiary, które powinno być odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych (potrzebna próba śpiewu przed rozpoczęciem celebry).

Wierzę

W procesji z darami przyniesione zostaną: najstarsza księga chrztów parafii, jako znak wdzięczności za wiarę naszych przodków oraz chleb, wino i woda.

Modlitwę wiernych odczytają parafianie: dorośli, młodzież, dzieci.

Wychodząc z kościoła wierni otrzymują obrazek z Chrystusem Pantokratorem z sycylijskiej katedry w Cefalu z tekstem Credo (oficjalna ikona Roku Wiary przygotowana przez Pallottinum), lub inny stosowny obrazek.


 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ROK WIARY

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama