Rumunia: krajowe dni młodzieży katolickiej

Nabożeństwa w różnych obrządkach, katechezy, świadectwa, ale także „festiwal młodych” i wspólne świętowanie. To wszystko złożyło się na kończące się w Jassach w Rumunii krajowe dni młodzieży katolickiej,

Towarzyszyło im hasło „Radujcie się zawsze w Panu”. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich diecezji, tak łacińskich, jak greckokatolickich.

Organizatorzy spotkania, które miało miejsce już po raz 12., podkreślają, że stanowiło ono ważny etap w rumuńskim duszpasterstwie młodzieżowym. Wykorzystuje się doświadczenia Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, przygotowując zarazem uczestników do spotkania w Rio de Janeiro. Ważnym narzędziem formacji religijnej jest m.in. katechizm „YouCat”, który udało się przełożyć na język rumuński i wydać jeszcze przed spotkaniem w Jassach. Gospodarz rumuńskich dni młodzieży katolickiej, bp Petru Gherghel uważa zaproponowane hasło „Radujcie się zawsze w Panu” za wręcz prowokację.

„Jest to prawdziwa prowokacja, bo dzisiaj nasza młodzież staje wobec wielu trudności – powiedział Radiu Watykańskiemu biskup Jass. – Panuje dezorientacja i młodzi potrzebują pomocy, rozwiązania tych trudnych problemów. I przybywają tu właśnie, by szukać, znaleźć i umocnić swoją odwagę w kroczeniu za Jezusem. To, czego potrzebują wszyscy, a zwłaszcza młodzi, to prawdziwy wzór odwagi dla przezwyciężania trudności i przyczynienia się do zwycięstwa dobra. Cieszymy się, że nasza młodzież szuka tej pomocy, a tylko Jezus może ją dać, bo tylko On niesie nam radość i światło. Jesteśmy pewni, że młodzi, znajdując tutaj Jezusowe przesłanie prawdziwego szczęścia, zaniosą je do swych rówieśników nie tylko w Rumunii, ale wszędzie tam, gdzie dotrą ze swoją wiarą, nadzieją i radością”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9