Nowy błogosławiony

W Besançon odbyła sie dzić beatyfikacja dominikanina, ojca Jeana-Josepha Lataste’a

Pozdrawiając uczestników Światowego Spotkania Rodzin po francusku Papież nawiązał odbywającej się w Besançon beatyfikacji o. Jeana-Josepha Lataste’a. Ten żyjący XIX wieku dominikanin był gorliwym apostołem więźniów i założycielem żeńskiego zgromadzenia posługującego upadłym kobietom. Uroczystościom we Francji przewodniczył kard. Angelo Amato SDB. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, opisując charyzmat o. Lataste’a, zwrócił uwagę, że nowy błogosławiony miał szczególne nabożeństwo do Eucharystii:

„Bł. o. Lataste był człowiekiem Eucharystii. Jako młody człowiek, mieszkając w Bordeaux, był gorliwym uczestnikiem nocnych adoracji Najświętszego Sakramentu. Jako kapłan zachęcał do częstej, nawet codziennej, Komunii Św. W związku z tym, pisząc do swego brata Emila, tak to motywował: «Z pewnością to wielka tajemnica! Ten, kogo idziemy nie tylko nawiedzić, ale także przyjąć, jest tak wielki, że nigdy nie będziemy w stanie wystarczająco się przygotować… Myślę jednak, że ten wspaniały sakrament miłości nie został ustanowiony jako zapłata dla dusz pobożnych i życzliwych, ale także jako lekarstwo niszczące jad zła, sadzawka do obmycia ran duszy, balsam, by je uleczyć, lek do odzyskania sił i odwagi, jakiej potrzebujemy»” – podrkeślił kard. Amato.

O. Lataste całe kapłańskie życie poświęcił niestrudzonej posłudze na rzecz więźniów, by mogli po ludzku i duchowo się odrodzić. By pomóc kobietom za kratami założył Zgromadzenie Sióstr Dominikanek z Betanii. Wstępowały do niego również byłe więźniarki.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8