Zasadnicza walka o godność człowieka

„Podobnie jak papież Wojtyła, jego poprzednik, Benedykt XVI wie, ze wokół rodziny i życia toczy się dzisiaj zasadnicza walka o godność człowieka, i że rodzina jest najcenniejszym i najważniejszym bogactwem, jakim dysponują Włochy”.

Tak dziennik „Corriere della Sera” komentuje rozpoczęte w Mediolanie VII Światowe Spotkanie Rodzin, w którym od jutra udział weźmie także papież.

Największy włoski dziennik jest przekonany, że z Mediolanu Benedykt XVI próbować będzie „umocnić pojęcie centralnego miejsca osoby, owej troski, którą w trudnych momentach zagwarantować może jedynie rodzina”.

Autor komentarza Giangiacomo Schiavi zwraca uwagę, że „niedobory legislacyjne i brak zwrotu społecznego uzależniają przyszłość i trwałość samej rodziny”, argumentując, że „jeżeli rodzina stanowi schronienie, opiekę, troskę, ludzkie ciepło, przynosi pozytywne wzory oraz siły do stawienia czoła życiu, w rzeczywistości uzależniona jest od zbyt wielu słabości, nieporozumień, przemocy”. „Przede wszystkim zaś od deficytu, jakim jest wsparcie dla postaci kobiety, które się jeszcze nie dokonało, w czasie, gdy bycie kobietą (i matką) to misja”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8