"Grunt to rodzina"

Fundacja Świętego Mikołaja przyznała 51 dotacji o wartości 410 tys. zł na wyjazdy edukacyjne dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych z całej Polski; skorzysta z nich 460 dzieci z 85 placówek.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Edukacyjnego, który zasilany jest środkami zbieranymi w ramach kampanii "Grunt to rodzina", organizowanej przez Fundację Świętego Mikołaja co roku w grudniu.

Z Funduszu Edukacyjnego nie tylko finansowane są wyjazdy. Jak poinformowała fundacja, trwa również rozpatrywanie wniosków na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego oraz przedsięwzięć edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Łącznie fundacja przeznaczy 1,12 mln zł na wsparcie rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

"Już po raz ósmy przeznaczyliśmy środki z Funduszu Edukacyjnego na wyrównywanie szans dzieci z rodzinnych domów dziecka. W tym roku ponad milion złotych trafi do opiekunów, którzy z tych środków sfinansują niezbędne projekty edukacyjne i rehabilitacyjne dla swoich podopiecznych. Aż 410 tys. zł przekazaliśmy na projekty wyjazdów dla dzieci i ich opiekunów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki Funduszowi Edukacyjnemu podopieczni rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych będą mieli okazję do aktywnej edukacji poza miejscem zamieszkania" - podkreśliła koordynatorka kampanii "Grunt to rodzina" Lucyna Zbierska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Wśród przedsięwzięć, którym przyznano dotacje, najwyżej ocenione zostały trzy projekty. Pierwszy z nich, zatytułowany "Odkrywamy uroki Mierzei Wiślanej", który zgłosiła rodzina zastępcza z Wyr z woj. śląskiego, otrzymał dotację w wysokości 6,5 tys. zł. Rodzice zastępczy i ich podopieczni z dwóch rodzin podczas pobytu na Mierzei Wiślanej będą nie tylko zwiedzać muzea i zabytkowe kościoły, ale także m.in. uczestniczyć w seansie edukacyjnym w planetarium i oceanarium.

Drugi nagrodzony projekt - "Poznajemy miejsca bliskie sercu Jana Pawła II", zaproponował Rodzinny Dom Dziecka "Iskierki" z Chojnic w woj. pomorskim. Na podróż śladami papieża "Iskierki" wraz z Rodzinnym Domem "Makaron" otrzymały ponad 13 tys. złotych.

Trzeci projekt "Polska dotąd nieznana - teraz już bliska", który zgłosiła zawodowa rodzina zastępcza z Turowa w woj. zachodniopomorskim, otrzymał dotację w wysokości 2,7 tys. zł. W ramach wycieczki rodzina zwiedzi m.in. wrocławski ogród botaniczny, Górnośląski Park Etnograficzny, a w Tarnowskich Górach zabytkową kopalnię srebra.

Od 2004 r. - kiedy powstał Fundusz Edukacyjny - fundacja wsparła łącznie prawie 800 projektów na kwotę ponad 5 mln zł. Z pomocy skorzystało 4,5 tys. dzieci.

Fundacja Świętego Mikołaja od ponad jedenastu lat organizuje kampanie społeczne, m.in. "Mama w pracy", której celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sytuacji matek na rynku pracy i "Solidarni", w ramach której zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8