Na Rok Wiary

Papieskie Dzieła Misyjne chcą pomóc katolikom w Chinach

Kościół musi zainaugurować nową epokę misyjną. Benedykt XVI zabiega o to od początku pontyfikatu. Dobrą ku temu okazją będzie Rok Wiary – powiedział kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, otwierając zgromadzenie ogólne Papieskich Dzieł Misyjnych. Nawiązując do przypadającej w tym roku 50. rocznicy Soboru Watykańskiego II, wyraził on wątpliwość, czy Kościół do głębi zrozumiał i przyjął soborowe nauczanie w sprawie ewangelizacji. Zaznaczył, że wpływ na przyszłość misji Kościoła będzie miał tegoroczny Synod Biskupów. Dotyczy on wprawdzie nowej ewangelizacji, jednakże w dzisiejszych realiach temat ten wiąże się bezpośrednio rónież z misją ad gentes – podkreślił kard. Filoni.

Ujawnił on, że watykańska kongregacja zabiega obecnie o pomoc dla katolików w Chinach. Tamtejszy Kościół przeżywa rozkwit ewangelizacji, choć doświadcza wielu trudności, między innymi ze strony państwa. Wielu wiernych czuje się zagubionych. Watykan będzie dążył do oczyszczenia atmosfery z wszelkiej dwuznaczności. Chce, aby, również dzięki nowoczesnym środkom komunikacji, głos Kościoła i Stolicy Apostolskiej mógł w sposób jasny docierać do wiernych w Chinach – oświadczył szef misyjnej dykasterii.

Zgromadzenie ogólne Papieskich Dzieł Misyjnych zakończy się 12 maja audiencją u Benedykta XVI.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9