Rodzinna Droga Krzyżowa

Tematowi rodziny poświęcone będą tegoroczne rozważania wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Jej autorstwo Papież powierzył włoskiemu małżeństwu, Danilo i Annie Marii Zanzucchi. Byli oni wcześniej bliskimi współpracownikami założycielki Ruchu Focolari, Chiary Lubich. Wśród focolarinów zainicjowali Ruch „Nowych Rodzin”.

Anna Zanzucchi powiedziała Radiu Watykańskiemu, że po niespodziance wywołanej papieskim wyborem miała trochę strachu związanego z pisaniem rozważań mówiących o tajemnicy cierpienia Jezusa. Z drugiej strony podkreśliła wdzięczność wobec Benedykta XVI za powierzenie autorstwa jej samej i mężowi.

Natomiast Danilo Zanzucchi zauważył, że pisanie tegorocznych rozważań jest potwierdzeniem dojrzałości świeckich oraz małżonków w wyrażaniu wiary. Powiedział ponadto, że dużą inspiracją było dla nich nauczanie o rodzinie, jakim dysponuje Kościół po pontyfikacie bł. Jana Pawła II.

„Oczywiście Kościół przykłada szczególną uwagę do rodziny w wielu wymiarach i na całym świecie – powiedział autor tegorocznej Drogi Krzyżowej. – Rodzina uświadomiła sobie bardziej, że jest Kościołem oraz że ma w związku z tym także więcej obowiązków wobec społeczeństwa; pomyślmy choćby o wychowaniu dzieci. Jest wiele oznak tego zainteresowania. Pamiętam, że kiedy tylko wybrano Jana Pawła II powołał on Papieską Radę ds. Rodziny. Angażował się, by uznać i dowartościować wkład rodziny w Kościół i w życie społeczne. Co więcej, zwołał Synod Biskupów poświęcony rodzinie, właśnie świeżo po wyborze na Papieża. Owocem tego Synodu była jego słynna adhortacja Familiaris consortio, która jest najbardziej wymownym i kompleksowym traktatem dla rodzin na świecie. Do dziś inspiruje ona również wiele ruchów kościelnych związanych z rodzinami, w tym nasz. Benedykt XVI też nas zaprosił doceniając naszą pracą na rzecz rodziny, którą zainicjował Jan Paweł II” – mówił Zanzucchi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9