Radom: Dowożą bezdomnym ciepłe posiłki

Strażnicy miejscy z Radomia wspólnie z pracownikami Caritas dostarczają gorący posiłek i suchy prowiant do miejsc, w których przebywają bezdomni. Kilkoro z nich przewieziono do noclegowni - poinformował PAP w piątek rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu Piotr Stępień.

Akcja prowadzona jest ze względu na duży mróz, który może być szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. "Dlatego strażnicy docierają do miejsc, w których przebywają bezdomni. Są to stare domy bez ogrzewania, pustostany, piwnice, klatki schodowe, a nawet szałasy" - wyjaśnił PAP rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu.

W ciągu ostatnich dni strażnicy dotarli do kilkunastu takich miejsc. Trzy osoby, zmarznięte i wyczerpane, przewieziono do noclegowni.

Według rzecznika w czasie dużych mrozów bezdomni sami proszą o przewiezienie do noclegowni. Chętnie korzystają też z ciepłej zupy dostarczanej w termosach przez pracowników Caritas.

Wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski powiedział PAP, że prowadzone przez Caritas w Radomiu noclegownie i domy dla bezdomnych mężczyzn i kobiet, są już pełne. W sumie jest tam 55 miejsc. Jednak - jak zapewnił - każdy kto się zgłosi do placówki znajdzie w niej schronienie.

Ks. Kowalski zaapelował też do radomian, by przekazywali do Caritas niepotrzebną zimową odzież. "Magazyny są już prawie puste, a wciąż jest duże zapotrzebowanie na ciepłe kurtki, spodnie, swetry, buty, czapki. Będą one przekazywane ubogim i bezdomnym" - powiedział wicedyrektor Caritas.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8