Irlandia przywróci ambasadę przy Watykanie?

Irlandia zrewiduje swą decyzję w sprawie zamknięcia ambasady przy Watykanie – zapewnił tamtejszy premier Enda Kenny w czasie spotkania z parlamentarzystami ze swej partii Fine Geal.

Zdaniem mediów jest to wyraźny sygnał, że rząd chce się wycofać z wcześniejszej decyzji, szuka jedynie dobrego pretekstu. Tym mogłaby być poprawa sytuacji finansowej państwa, gdyż oficjalnym powodem likwidacji ambasady miały być oszczędności.

Podczas spotkania z parlamentarzystami Kenny zrelacjonował też niedawne spotkania z prymasem Irlandii oraz z arcybiskupem Dublina, na których jednoznacznie zapewnił, że rząd byłby zadowolony z ewentualnej wizyty Benedykta XVI w Irlandii przy okazji zaplanowanego na czerwiec Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. W ubiegłym roku Enda Kenny, polityk chadeckiej partii Ród Irlandczyków, zasłynął z ostrej krytyki Kościoła oraz Stolicy Apostolskiej za rzekomy brak współpracy w wyjaśnianiu skandali obyczajowych wśród tamtejszego duchowieństwa. W tym też kluczu odczytano decyzję o zamknięciu ambasady przy Watykanie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRLANDIA, WATYKAN

 • Jot
  03.02.2012 12:39
  jeśli duchowny jest FAKTYCZNIE pedofilem itp to powinniśmy być w takiej sytuacji szczególnie stanowczy bo to podważa zaufanie do całego kościoła...uważam również że biskupi powinni stanowczo reagować (ekskomunika)w przypadku świeckich którzy są tzw celebrytami czy politykami a głoszą publicznie że są np za aborcją...oczywiście przyjmiemy was z otwartymi ramionami na łono kościoła jeśli tak samo publicznie oświadczycie że błądziliście...nie można natomiast tolerować takiej schizofrenii bo to szkodzi wychowaniu młodych ludzi którzy wnioskują że chyba można zabijać dzieci i być w kościele
  ps.wcale nie mam zamiaru robić z siebie świętego i sam nie wiem co zrobię w sytuacji kryzysowej ale w świat musi iść jasny przekaz
 • areligijny
  17.07.2012 11:58
  Jeżli ktoś chce wypowiadać się na temat pedofilii w Krk to radzę przeczytać Raport Sądu Irlandii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9