Tysiące Biblii w balonach

Ponad 10 tys. egzemplarzy Biblii wysłali balonami za „bambusową kurtynę”, oddzielającą komunistyczną Koreę Północną od kapitalistycznego Południa, chrześcijanie amerykańscy.

Jest to inicjatywa powstałej w 1995 organizacji Międzynarodowa Troska o Chrześcijan (ICC) z siedzibą w Waszyngtonie. Od początku swego istnienia stawia ona sobie za zadanie śledzić sytuację chrześcijan prześladowanych za wiarę w różnych częściach świata, pomagać im i uwrażliwiać społeczność międzynarodową na te cierpienia.

Korea Północna należy do tych państw, w których wolność religijna w praktyce nie istnieje, a za wyznawanie jakiejkolwiek wiary oraz za posiadanie przedmiotów kultu religijnego, w tym także Biblii, grożą surowe kary: więzienia, obozy pracy, w których panują nieludzkie warunki, a często także śmierć (zobacz: Ucieczka z Korei Płn.)

Przedstawiciele ICC postanowili wykorzystać balony do przerzucenia na obszar tego kraju jak największej liczby Pisma Świętego w języku koreańskim. W rozmowie z watykańską agencją misyjną FIDES poinformowali, że książki spakowano w pakiety po tysiąc sztuk w jednym i przywiązano do dużych nadmuchanych kul, które po pewnym czasie pękały, a ich zawartość rozsypywała się w różnych miejscach.

Z dorocznego raportu, ogłoszonego przez organizację wynika, że stosunkowo duża część przerzuconych w ten sposób przez granicę Biblii trafiły do rąk działających w głębokim podziemiu nielicznych chrześcijan. Inne, przejęte przez żołnierzy, znalazły się na czarnym rynku, jaki ponoć, mimo licznych ograniczeń i kontroli, istnieje w tym zamkniętym na świat zewnętrzny kraju.

Rynek ten jest zresztą kontrolowany przez wojsko, które w ten sposób próbuje poprawić swą sytuację ekonomiczną, gdyż drastyczne oszczędności, m.in. żywnościowe, wprowadzane przez reżym komunistyczny, w coraz większym stopniu uderzają także w siły zbrojne. Pismo Święte, prawie nieobecne na tamtejszym rynku, ma wysoką wartość finansową.

Według ocen ICC, w Korei Północnej żyje około 400 tys. chrześcijan. Organizacja ta rozpowszechniła także przeszło 100 tys. egzemplarzy Biblii w Chinach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6