Nowy Targ: Archidiecezjalny Sacrosong

Pod hasłem „Świętymi bądźcie” odbywał się w tym roku XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 800 uczestników z całej Małopolski. Sacrosong zakończył się 27 listopada koncertem laureatów.

Koncert laureatów odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. – Uczestnicy Sacrosongu zgłębiali w tym temat „Świętymi bądźcie”, o czym nauczał bł. Jan Paweł II – przypomina ks. Wojciech Nitka z parafii bł. Jana Pawła II w Nowym Targu, która była głównym organizatorem przeglądu.

W kategorii młodzieżowej – soliści wygrała Sabina Szczur z Frydrychowic za utwór pt. „W mroku jest tyle światła”. Spośród zespołów i scholi najlepiej wypadły artystki z Niegowici, występujące w grupie „Gaudium”. Dziewczyny zaprezentowały utwór pt. „O piękności niestworzona”.

Nagroda Grand Prix powędrowała do Sylwii Zelek ze Żmiącej za utwór pt. „Czego chcesz od nas Panie”. W kategorii dziecięcej – soliści I miejsce zajęła Wioletta Smajdor z Nowego Sącza za utwór „Tak mówił papież”. W tej samej kategorii, ale jako zespół/schola zwyciężyli mali artyści z Frydrychowic, występujący pod nazwą „Przymierze”.

Aby wziąć udział w przeglądzie trzeba było przygotować dwa utwory: piosenkę religijną o tematyce – „Świętymi bądźcie” i piosenkę religijną o tematyce dowolnej. Uczestnicy oceniani byli przez jury w jednej z dwóch grup wiekowych: dziecięcej (do VI klasy szkoły podstawowej) i młodzieżowej (od I klasy gimnazjum). Dodatkowo wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły. - Zwracaliśmy na dobór tekstu, poziom muzyczny utworów oraz prezencję – mówi ks. Mariusz Wojdan, który zasiadł w jury.

Przesłuchania do Sacrosongu odbyły się w piątek, 18 listopada 2011 r. i sobotę, 19listopada 2011 r. Wystąpiło na scenie 73 uczestników – soliści/zespoły/schole (w sumie 797 osób). Honorowy patronat nad Sacrosongiem sprawował kard. Stanisław Dziwisz.

Głównym organizatorem przeglądu była parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9