Uczestnictwo w pielgrzymce to sprawa powołania. To nie tylko mój własny pomysł, ale i odpowiedź na zaproszenie Pana. To wezwanie obejmuje również posługę na rzecz braci i sióstr tworzących wędrującą wspólnotę. Stąd podczas pieszej pielgrzymki nauczycieli „Warsztaty w Drodze” anglistka kieruje ruchem, muzykolog i katechetka biegają z lizakiem porządkowej, a dyrektorka szkoły odpowiada za zaopatrzenie i zakwaterowanie. Ja zaś w tym roku, czyli od 2 do 12 sierpnia, dbam o zdrowie i kondycję pątników jako piguła, czyli pielęgniarka. Poniższy tekst z dołączonymi filmikami-tutorialem rehabilitacyjnymi to początek mojej posługi medycznej, bo „nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria” (Kurt Lewin)
O Camino de Santiago, które jest jak życie w pigułce, oraz jubileuszu jakubowym opowiada o. Roman Bielecki, dominikanin.
Gdy powiesz „Szydłów”, najczęściej usłyszysz: A gdzie to jest? Czas się dowiedzieć i osobiście tam wybrać, bo warto.
Ruch pielgrzymkowy mocno ucierpiał w wyniku pandemii. Czy w przyszłości nadal będziemy tak chętnie odwiedzali miejsca święte?
O tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie, mówi ks. Krzysztof Kralka, pallotyn.
W Ziemi Świętej życie odmieniło się nagle i mocno. Chrześcijanie w Betlejem i Jerozolimie przeżywają trudny czas.
Od ponad 250 lat na leśnym wzgórzu czczona jest figura Matki Bożej Brzemiennej, pochodząca z XVIII wieku. Słynący łaskami wizerunek Maryi otaczany jest modlitwą wiernych, szczególnie małżonków, proszących o dar potomstwa.
Od 2017 r. mamy oficjalnie uznany polski odcinek Camino de Santiago, czyli wielkiej sieci dróg pielgrzymkowych przecinających niemal całą Europę.
Nawet jeśli ruszają sportowo, turystycznie, wielu z nich przekonuje się, że… jest im po drodze z Panem Bogiem. W czasach pustoszejących kościołów na Drodze św. Jakuba z roku na rok padają kolejne rekordy.
Pielgrzymuje od 25 lat, w nogach ma około 30 tys. kilometrów. Ale nie dlatego pokochał ją cały świat. 95-letnia Emma Morosini z Włoch dotarła na Jasną Górę.