Być praktykującym katolikiem we Francji znaczy należeć do mniejszości. To jest odważny i świadomy wybór, bo mniejszość ta jest często wyśmiewana przez laicką większość.
O Polakach w Irlandii, słabości i nadziejach Kościoła na Zielonej Wyspie mówi ks. Stanisław Hajkowski SChr.
Rząd Holandii dopłaca do adaptacji kościoła na salę koncertową. W Dublinie i Mediolanie w dawnych świątyniach działają kluby nocne. Zamykanie kościołów jest na Zachodzie normą.
Polskie przewodniki milczą o sycylijskim Gangi, choć kilka lat temu zwyciężyło w plebiscycie na najpiękniejsze miasto Włoch.
Kard. Dominik Duka w drodze na uroczystości do Wrocławia zatrzymał się w Szczawnie-Zdroju. W trakcie spotkania z mieszkańcami i kuracjuszami wiele opowiedział o tym, w co wierzą Czesi i jak podchodzą do Kościoła.
To dosyć niezwykła parafia. Tworzą ją katolicy aż 61 narodowości.
Od września ubiegłego roku ks. Michał Machnio pracuje na Ukrainie. – Są w życiu pewne sytuacje, których człowiek nie rozumie. Czułem jakiś pociąg do tego, co było kiedyś nasze, a dzisiaj jest już po drugiej stronie granicy, co tak naprawdę nie jest odkryte przez Europę, ponieważ Europa ucieka na zachód – mówi.
Luigina nie ma pretensji do Pana Boga. Jest Mu wdzięczna, że żyje – ona sama i jej proboszcz, ks. Krzysztof. Wierzy, że zniszczenia uda się odbudować. I że za rok znowu na wakacje przyjadą do niej wnuki.
Gdy potrzeba było chętnego na wyjazd, ani razu nie miał hamletowskich rozterek: jechać czy nie jechać? Ks. Piotr Rypulak po prostu spakował się i zameldował w Kopenhadze.
Ks. Mikołaj Myszowski, dyrektor religijnego portalu internetowego „Credo” na Ukrainie, mówi o wyznaniowej konkurencji w internecie i poranionych duchowo żołnierzach ukraińskich.