Benedykt XVI przyjął na audiencji patriarchę chaldejskiego Louisa Raphaëla I Sako wraz z biskupami tworzącymi synod Kościoła tego obrządku. W czwartek 31 stycznia dokonali oni w Rzymie wyboru swojego nowego zwierzchnika.
„Dziękujemy wszystkim, którzy wyciągnęli pomocną dłoń do tego męczeńskiego ludu" – piszą uczestnicy nadzwyczajnego synodu Kościoła chaldejskiego.
Nie miało ono żadnego uzasadnienia historycznego - stwierdzili uczestnicy Synod Biskupów Kościoła chaldejskiego.
W Polsce gości bp Antoine Audo z Aleppo w Syrii. Chaldejski biskup przyjechał do naszego kraju w związku z przypadającym w najbliższą niedzielę VI Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Odbędzie się on pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”.
DODANE 25.05.2013 17:42 załącznik
„Najbardziej boli to, że wciąż nic nie wiemy o porwanych” – podkreśla chaldejski biskup Aleppo Antoine Audo »
„Chciałbym wyrazić ogromną radość, z jaką nasza wspólnota kościelna przyjęła wiadomość o pragnieniu Biskupa Rzymu odwiedzenia w przyszłym roku Iraku” – te słowa w liście do Papieża Franciszka skierował chaldejski patriarcha Babilonu.
W rozdartym konfliktem Iraku katoliccy biskupi obrządku chaldejskiego obradują nad sytuacją tamtejszych chrześcijan, prześladowanych przez islamistów
Zdemoralizowany Zachód nie mógł nauczyć Irakijczyków wolności - twierdzi chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu Shlemon Warduni.
Biskupi z Mosulu – chaldejski i syryjskoprawosławny – zaapelowali za pośrednictwem rzymskiej Wspólnoty św. Idziego o pomoc humanitarną dla uciekającej przed ofensywą ludności.
„Modlimy się z wielką nadzieją, żeby rok 2016 był rokiem pokoju, a nie wojny” – powiedział Radiu Watykańskiemu chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu.
Prowadzący surowy i ascetyczny żywot Wolfgang wsławił się zakładaniem nowych klasztorów i reformowaniem tych, które istniały już wcześniej.