Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Biblia Gutenberga na stałe została wystawiona w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie. W piątek zaprezentowano dzieło i przedstawiono wstępne wyniki dwuletnich badań jednego z najcenniejszych zabytków piśmiennictwa w Polsce.
To też Dzień Świętości Życia.
Z datą 24 marca 1945 roku a więc 80 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Powszechnego”. W tym czasie redakcja przygotowała 3950 numerów „katolickiego pisma społeczno-kulturalnego”. Tygodnik powstał z inicjatywy arcybiskupa metropolity krakowskiego Adama Stefana Sapiehy. Dziś w sprzedaży pojawił się specjalny znaczek pocztowy oraz designerski zestaw filatelistyczny Poczty Polskiej.
Są one nie tylko tłumaczeniem tekstu biblijnego, ale zawierają też parafrazy, dodatki i komentarze do tego tekstu.
Stronnictwa w Kościele to nie są partie czy frakcje polityczne jak w życiu politycznym, ale różnice wynikają z opinii, podejść, priorytetów - powiedział PAP medioznawca ks. dr Przemysław Śliwiński, autor książki "Konklawe. Tajemnica wyborów papieskich".
30 lat temu zmarł Franciszek Gajowniczek, za którego w niemieckim obozie Auschwitz życie oddał polski franciszkanin ojciec Maksymilian Kolbe. Odszedł 13 marca 1995 roku. Przeżył 94 lata. Spoczął na cmentarzu klasztornym w Niepokalanowie.
Gdyby nie najazd czeskiego księcia Brzetysława na Polskę w 1039 roku, król Bolesław Chrobry mógłby być czczony jako święty - powiedział PAP mediewista prof. Tomasz Jasiński. Historyk dodał, że o Polsce czasów pierwszego króla wiemy całkiem sporo - głównie dzięki źródłom zagranicznym.
Są miejsca, które na trwałe wpisują się w naszą pamięć. Dla mnie jednym z takich miejsc jest kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Sołach na Białorusi.
Pytanie o aktualność i współczesność świętego Ojca Maksymiliana Kolbego jest jak najbardziej uprawnione.
Był wybitnym biblistą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Można przypuszczać, że pragnienie porzucenia stanu świeckiego na rzecz kapłańskiego św. Hugon odziedziczył po ojcu.