Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Około 20 osób skazanych znalazło się już na liście uczestników Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę, która w poniedziałek 5 sierpnia wyruszy z Warszawy.
Co robią pielgrzymi po dotarciu na miejsce noclegu? Odpoczywają i... znów się modlą.
Ponad tysiąc osób przybyło w środę do sanktuarium jasnogórskiego w 32. Pieszej Pielgrzymce Góralskiej. Trasę z Podhala na Jasną Górę pokonali w dziewięć dni - poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry.
Po porannej Mszy św. w żywieckiej konkatedrze 26 lipca wyruszyła do Rzymu pierwsza z dwóch grup pielgrzymki rowerowej pod hasłem „Rozkręć Wiarę”.
Ponad 6 tys. osób uczestniczyło w jubileuszowej 20. Pielgrzymce Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Pielgrzymkę w Rzymie zaplanowano na ostatni weekend października. Z rodzinami dwukrotnie spotka się papież Franciszek.
Mimo szalejącej epidemii grypy w regionie Tarapacá, ponad 130 tys. pielgrzymów przybyło na tradycyjne uroczystości odpustowe Matki Bożej z Góry Karmel w chilijskiej miejscowości La Tirana. To mniej niż w latach poprzednich. Mniejsza liczba jest jednak wynikiem obawy przed zarażeniem wirusem, od którego tylko w tym rejonie zmarło już 12 osób.
Czym innym jest wiedzieć, a czym innym przeżyć.
Problem choroby, cierpienia to odwieczny problem ludzkości, Kościoła i każdego człowieka - mówił w sobotę na Jasnej Górze abp senior Damian Zimoń z Katowic.
- Rodzinność, wielka więź, kształtowana poprzez wspólny wysiłek fizyczny, przygoda intelektualna, duchowa i religijna - tak o pielgrzymce mówi ks. Eugeniusz Jankiewicz.
Św. Aleksy pochodził z bogatej rzymskiej familii. Jego rodzicami mieli być Eufemiusz i Agle – uprzywilejowani patrycjusze.