Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
- Po konsekracji łagiewnickiej bazyliki i zawierzeniu świata Bożemu miłosierdziu Jan Paweł II był zmęczony, ale szczęśliwy, bo spełniło się pragnienie jego serca - wspomina emerytowany metropolita krakowski.
20 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II, w krakowskich Łagiewnikach, dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu.
Krakowski metropolita senior zachęcał do tego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Akt zawierzenia dokonany przez świętego Jana Pawła II, 17 sierpnia 2002 r. w Łagiewnikach.
"Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa" - pisze kard. Stanisław Dziwisz, zachęcając do modlitewnej jedności 2 kwietnia o 21.37.
Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. Faustyny i wszystkich świętych, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają modlitwy o oddalenie pandemii koronawirusa. Do odnawiania aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zachęca wiernych kard. Stanisław Dziwisz.
- Doświadczenie bliskości Boga, pamięć o Jego dziełach i umiłowanie przykazań są pomocą w przeżywaniu trudnych doświadczeń i czasu próby - podkreślał krakowski metropolita senior.
"Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka..." - te słowa wypowiedział Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r. podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia.
Św. Kinga jest opiekunką ubogich. Nawet zamknięta za murami klasztoru własnoręcznie szyła dla nich odzienie. Czy widział ktoś taką księżną?