Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Na Jasnej Górze misjonarze klaretyni, siostry klaretynki i ruch klaretynów świeckich z całej Polski świętowali 175-lecie istnienia zgromadzenia. Był to czas radości i refleksji, w jakim miejscu znajdują się duchowi synowie i córki św. Antoniego Klareta.
Posłuchaj rozmowy z wytrawnym pielgrzymem bp. Jackiem Kicińskim CMF, który przeszedł już w pieszych pielgrzymkach tysiące kilometrów.
W kościele pw. św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie bp Jacek przekonywał na podstawie Pisma Świętego, że Jezus zawsze przynosi radość. Radość w Wielkim Poście? Tak!
To pokłosie i – jak komentuje rzecznik archidiecezji wrocławskiej – miejmy nadzieję ostatni akt przykrej sytuacji, która miała miejsce podczas otwarcia Pralni Społecznie Odpowiedzialnej w noclegowni prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.
Przy otwarciu drugiej w Polsce Pralni Społecznie Odpowiedzialnej doszło do bulwersującej sytuacji. Firma Henkel zabroniła poświęcenia nowej pralni przez bp. Jacka Kicińskiego. Wrocławski biskup pomocniczy nie wszedł na konferencję, mimo że został na nią zaproszony.
Pierwszą przestrzenią rozeznania duchowego jest otwarcie serca. Ono może nastąpić np. na adoracji Najświętszego Sakramentu. Otwórz serce i wypowiedz to, czym żyjesz.
Masz plan D na swoje życie? Plan Ducha Świętego. Też inaczej planowałem swoje życie. Nie urodziłem się pod koloratką ani z krzyżem pektoralnym - mówi bp Jacek Kiciński CMF.
"Czas jest Bożym wysłannikiem". Wejdź w przestrzeń ciszy. Ale nie chodzi o to, by zamilknąć na zewnątrz, ale dać przestrzeń do działania Pana Boga w sercu. O rozeznawaniu opowiada bp Jacek Kiciński CMF.
Ruszamy z cyklem cennych i ciekawych wskazówek, których udziela o. bp Jacek Kiciński CMF. Mówi o codziennym rozeznawaniu swojego powołania i ważnych decyzjach życiowych. Jak to robić bardziej po Bożemu niż po naszemu?
- Potrzebujemy nie tylko ich dostrzec, wydać opinie, ocenić i dać jałmużnę. Chrystusowe orędzie idzie dalej. Nie wystarczy jednorazowy akt miłosierdzia. Dzisiaj człowiek potrzebuje relacji, więzi i przyjaźni. A zatem potrzeba obecności - mówił bp Jacek Kiciński na Jasnej Górze w V Światowy Dzień Ubogich.
Nie wiemy ilu ich jest. Zapewne każdego dnia więcej. Z sytej Europy, męczeńskiej Azji, żyjącej w biedzie Afryki czy pełnych kontrastu Ameryk.