Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Abp Wiktor Skworc do dziennikarzy "Gościa": Jesteśmy wystawieni na wpływ kultury pośpiechu i powierzchowności. Nie ulegajcie temu.
- Kościół wychodzi dziś do świata z tym, co ma najcenniejszego: z Jezusem Chrystusem - mówił abp Wiktor Skworc w Uroczystość Bożego Ciała.
Komunikat arcybiskupa katowickiego oraz biskupa gliwickiego i biskupa sosnowieckiego.
- Kościół jest wspólnotą ludzi, na których spojrzał Bóg - mówił abp Wiktor Skworc w katedrze opolskiej.
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, biskup opolski Andrzej Czaja i biskup gliwicki Jan Kopiec napisali list pasterski do wiernych.
– Solidarnie powiedzieli „nie” systemowi zniewolenia. Oparli się stanowczo stanowi wojennemu, okazali górniczą i związkową solidarność – mówił w Bieruniu abp Wiktor Skworc. W kościele św. Barbary odprawił Mszę z okazji 35. rocznicy strajku na KWK "Piast".
Przemówienie abp. Wiktora Skworca wygłoszonego podczas pielgrzymki kobiet w Piekarach Śląskich.
W przeddzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich, 28 maja 2016, prymas Polski złożył kwiaty pod pomnikiem zastrzelonych górników z KWK "Wujek"
Biskupi Polski i Niemiec spotkali się w Görlitz. Dla niemieckich dziennikarzy to sensacja.
W Kurii Metropolitalnej w Katowicach odbyło się spotkanie z mianowanym 4 grudnia arcybiskupem koadiutorem, którym został dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas.
Św. Nicefor przyszedł na świat około 758 roku. Jego rodzice zaliczali się do najbogatszych mieszkańców Konstantynopola.