To już 12. edycja wydarzenia. W tym roku odbywa się ono pod hasłem: "Rodzina - wspólnota pokoju".
Beatyfikacja pierwszej osoby świeckiej z Opus Dei.
Papież dla akcji ewangelizacyjnej anglikanów.
Kościół gotowy do Synodu o Amazonii.
Papież do członków Europejskiej Federacji Banków Żywności.
30 tys. charyzmatyków na Jasnej Górze.
Podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech, Papież Franciszek życzył im, aby byli lustrem odbijającym nadzieję oraz nigdy nie tracili pokory i wolności, a wtedy pozostawią trwały ślad w historii.
Swoją decyzję bp Piotr Libera ogłosił podczas posiedzenia Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.
Inaugurację tej kampanii dobra w 99. rocznicę urodzin Jana Pawła II poprzedziło ogłoszenie wyników 15. Konkursu Papieskiego.
Metropolita warszawski powołał ekspercki zespół, który zbada, czy wobec skazanego za pedofilię ks. Dariusza Olejniczaka dochowano wszystkich procedur państwowych i kościelnych.
Wieloletni sekretarz św. Jana Pawła II przewodniczył w Wadowicach Mszy św. z okazji 99. rocznicy jego urodzin.
W Burkina Faso znów zamordowano katolickiego księdza. Do zdarzenia doszło wczoraj w Bobo Dioulasso, drugim co do wielkości mieście tego subsaharyjskiego kraju. Do salezjańskiego centrum Don Bosco wtargnął były kucharz tego ośrodka i zasztyletował hiszpańskiego salezjanina ks. Fernanda Fernandeza. Ranił też drugiego kapłana, pochodzącego z Burkina Faso. Ks. Germain Plakoo-Malpa otrzymał sześć cisów nożem. Został jednak natychmiast przewieziony do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
- Nie mam wątpliwości, że trzeba przyjrzeć się odpowiedzialności hierarchów w poszczególnych przypadkach pokazanych w filmie, ale wymaga to gruntownego zbadania – mówi abp Wojciech Polak w wywiadzie dla KAI. Dodaje, że „w każdej z tych diecezji należałoby powołać komisję, która przeanalizuje konkretne przypadki”. Delegat episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży tłumaczy, że w „w centrum zawsze muszą być osoby pokrzywdzone i ich dobro”, a na każdym etapie towarzyszyć im winna empatia i pomoc. Dlatego dziękuje pokrzywdzonym przez księży „za odwagę, że zdołali publicznie o tym opowiedzieć”.
Anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby mianował swego nowego osobistego przedstawiciela przy Stolicy Apostolskiej. Został nim abp Ian Ernest z Mauritiusa. Pokieruje on także Ośrodkiem Anglikańskim w Rzymie.
Już jutro w Głębinowie doroczne uroczystości, a od przyszłego miesiąca spotkania w poszerzonej formule.