Już dziś rozpoczną się w szczecińskiej katedrze rekolekcje z okazji IV Jarmarku Jakubowego. Głosić je będzie ks. Frank Mbida, który od listopada jest wikariuszem w parafii na Mierzynie koło Szczecina. Do Polski trafił jako kleryk w 2003 r. Jak sam wspomina, gdy zakomunikował w domu, że będzie księdzem, ze strony jego matki była radość, ale i niedowierzanie.
Trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2012”. Od czwartku 19 lipca do soboty 21 bm. ewangelizatorzy spotykają się z ludźmi na szlakach turystycznych i ulicach miejscowości w okolicach Zalewu Solińskiego i rozmawiają z nimi o wierze. "Słowa o miłości Boga mogą przemienić ludzkie życie" – zapewnia Maria, jedna z ewangelizatorek.
Mianem „dogłębnie niemoralnej i nieludzkiej” nazwali biskupi Chorwacji przyjętą przez parlament tego kraju ustawę o tzw. wspomaganym zapłodnieniu. Zwrócili przy tym uwagę, że godzi ona w podstawowe wartości małżeństwa i rodziny.
Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości opublikowany dziś komunikat z zakończonej w sobotę 14 lipca kapituły generalnej Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, uważając że jest on jego dokumentem wewnętrznym i oczekując na oficjalne stanowisko, by kontynuować dialog lefebrystów z Papieską Komisją „Eccelsia Dei”.
Światowa Rada Kościołów (ŚRK) wezwała Kościoły i parafie na całym świecie do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Modlitwy o Pokój 21 września. Zbiega się on Międzynarodowym Dniem Pokoju, ogłoszonym 10 lat temu przez ONZ.
Jest ich kilkunastu. Cały czas w gotowości. Zakonnicy, księża diecezjalni. Na swojej stronie informują: "Czujesz, że potrzebujesz duchowej pomocy – nie zwlekaj. Zadzwoń ! a szybko zawieziemy Cię do lekarza, którym jest Jezus Chrystus".
W sierpniu w Krakowie spotkają się małżeństwa, które miały bezalkoholowe wesela.
Prymas Czech, kard. Dominik Duka OP w połowie lipca poddał się zaplanowanej operacji i obecnie przechodzi rekonwalescencję – poinformował rzecznik prasowy archidiecezji praskiej, Aleš Pištora.
Rodziny od samego początku swojego istnienia muszą pielęgnować łatwość życia bez alkoholu – piszą biskupi w liście pasterskim Episkopatu Polski na sierpień obchodzony tradycyjnie jako miesiąc abstynencji.
Zdaniem żydowskich ortodoksów w Izraelu Pismo Święte przedstawiane jest jedynie jako zabytek kulturowy.
Recitale organowe, koncerty kameralne, występy chórów są w programie XII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato, rozpoczynajacego się w piątek wieczorem w Przemyślu (Podkarpackie). Impreza potrwa do 12 sierpnia.
Aktorzy, dziennikarze, publicyści i muzycy znajdą się wśród gości 25. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM), które odbędzie się w dniach 22-28 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla (Podkarpackie). Spotkanie zainauguruje w niedzielę wieczorna msza święta.
Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dotarła na Białoruś. Chodzi o kolejny etap peregrynacji ikony „Od oceanu do oceanu”, której intencją jest obrona ludzkiego życia.
„Nie wolno nam wrócić do czasów autorytarnych i nieprzejrzystości wcześniejszych epok” – czytamy w powyborczym felietonie wydawanego w stolicy Meksyku tygodnika katolickiego „Desde la fe”. Kościół w tym kraju uznał bowiem, że doszło do pewnych nieprawidłowości w czasie wyborów prezydenckich, które odbyły tam się 1 lipca. Podkreślono także, że podważona została tym samym sama jakość i siła meksykańskiej demokracji.
Sytuacja w Syrii staje się coraz bardziej dramatyczna. Walki wojsk rządowych z rebeliantami przeniosły się także do stołecznego Damaszku.
Skomplikowana sytuacja w Paragwaju po usunięciu pod koniec czerwca z urzędu prezydenta Fernando Lugo była przedmiotem spotkania delegacji Parlamentu Europejskiego z Radą Stałą episkopatu tego kraju.
O odpowiedzialne stosowanie liberalizacji godzin otwarcia wielkich centrów handlowych zaapelował kard. Antonio María Rouco Varela.
Pod takim tytułem watykański dziennik w wydaniu noszącym jutrzejszą datę informuje o planowanym 17 sierpnia podpisaniu przez patriarchę moskiewskiego Cyryla oraz przewodniczącego episkopatu Polski, abp Józefa Michalika wspólnego apelu o pojednanie, skierowanego do narodów rosyjskiego i polskiego, w szczególności do wiernych prawosławnych i katolickich.
Niepokój budzi przyjęcie przez Najwyższy Trybunał Apelacyjny w Ankarze, czyli ostatni szczebel tureckiego sądownictwa, skargi trzech muzułmańskich wiosek na południowym wschodzie Turcji.
Wyzwania i nadzieje Kościoła i społeczeństwa w świetle Dokumentu z Aparecidy to główny temat XII Spotkania Duszpasterstw Afroamerykańskich. Tym razem odbywa się ono od 13 do 20 lipca w Guayaquil w Ekwadorze i uczestniczy w nim 250 przedstawicieli wielu krajów Ameryki Łacińskiej, zarówno duchownych, jak i świeckich.