Przemyśl: Lato z salezjanami

Recitale organowe, koncerty kameralne, występy chórów są w programie XII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato, rozpoczynajacego się w piątek wieczorem w Przemyślu (Podkarpackie). Impreza potrwa do 12 sierpnia.

W ramach festiwalu zaplanowano łącznie dziewięć koncertów, które odbędą się w zabytkowych świątyniach rzymsko- i greckokatolickich Przemyśla. Obok muzyki sakralnej, która zdominuje festiwal, w programie imprezy znajdzie się także muzyka jazzowa.

Festiwal zainauguruje koncert w wykonaniu kwintetu jazzowego New Bone, w składzie: Tomasz Kudyk (trąbka), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Paweł Kaczmarczyk (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja). Artyści wystąpią w znanym przemyskim klubie Niedźwiadek, w którym można słuchać jazzu i bluesa w różnych odmianach.

Festiwalowa publiczność będzie mogła w ramach imprezy wysłuchać jeszcze m.in. muzyki cerkiewnej w wykonaniu ukraińskiego chóru kameralnego A'capella Leopolis, recitali organowych Marka Toporowskiego i Bogdana Narlocha, czy kompozycji stworzonych przez kobiety, często zakonnice, w okresie od średniowiecza do baroku, m.in. Hildegardy z Bingen, Cateriny Assandry, Joan Cererols, Isabelli Leonardy.

Organizatorami imprezy są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK i parafia św. Józefa w Przemyślu - salezjanie, przy finansowym udziale urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie i inspektorii krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2