Benedyktyni tłumaczą symbole liturgiczne

Czterdziestodniową akcje tłumaczenia symboli liturgicznych zorganizowali benedyktyni z Tyńca.

Reklama

Chętni będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o rodzajach błogosławieństw ołtarzu, atrybutach świętych, będzie też o dzwonach, hostii, kadzidle czy muzyce, która nieodłącznie towarzyszy liturgii. Autorem całego cyklu jest znany liturgista ks. prof. Bogusław Nadolski TChr.

Publikujemy pełny tekst zaproszenia dostępnego na stronie benedyktynów z Tyńca.

Jak dobrze wiecie, w PS-PO bardzo staramy się, żebyście wciąż rozwijali swoją wiedzę z zakresu tradycji i duchowości chrześcijańskiej. Równocześnie dbamy o to, żeby odbywało się to w przyjemnej atmosferze, pod okiem najlepszych specjalistów. Duże zainteresowanie wakacyjnymi kursami zachęciło nas do przedstawienia Wam kolejnej propozycji. Skoro już większość z Was przełamała barierę i opór przed medytacją czy codzienną lekturą Pisma Świętego, chcielibyśmy zaprosić Was do świata liturgii.

Włącz się do akcji… Umieść banner kursu na swojej stronie / blogu.

Proponujemy Wam udział w kursie i - podobnie jak w przypadku poprzednich - nie będziecie musieli się zapisywać, liczba miejsc jest bowiem nieograniczona. Nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu ani nigdzie jechać - kurs będzie prowadzony na naszej stronie internetowej PS-PO, gdzie codziennie czekać będzie na Was nowy artykuł.

Wejdź na stronę kursu

Począwszy od 1 października, przez 40 kolejnych dni, prezentować będziemy konkretny symbol liturgiczny. Dowiecie się między innymi o rodzajach błogosławieństw, ołtarzu, atrybutach świętych, będzie też o dzwonach, hostii, kadzidle czy muzyce, która nieodłącznie towarzyszy liturgii. Autorem całego cyklu jest znany liturgista ks. prof. Bogusław Nadolski TChr.

Wszystkie części kursu będą udostępniane na Facebook'u, na profilu Opactwa, PS-PO, i Ojca Leona Knabita OSB. Oczywiście, jak za każdym razem, zachęcamy do dzielenia się taką inicjatywą ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi oraz do udostępniania poszczególnych symboli na swoim profilu na Facebooku.

Każdy będzie się mógł również zapisać do listy mailingowej serwisu PSPO. Wówczas codziennie wieczorem każda część kursu trafi prosto do Waszej skrzynki mailowej. Po zakończeniu kursu będzie można zrezygnować z otrzymywania maili lub też pozostać na liście (wypisania z listy można będzie dokonać zawsze, klikając na samym dole emaila w link unsuscribe now).

Zapisz się do listy mailingowej

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama