To jest modlitwa na nasze czasy - przekonują organizatorzy IV międzynarodowej modlitwy: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!
- Od czterech lat, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, rozpocznie się modlitwa, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Przyłącz się do nas 28 września o godz. 15.00 – informuje inicjatywa "Iskra Bożego Miłosierdzia", organizatorzy międzynarodowej akcji modlitewnej "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".
Zaproszenie przetłumaczone na kilkanaście języków dotarło do tysięcy sanktuariów, parafii, stowarzyszeń i osób prywatnych na całym globie. Wszyscy będą się modlić o 15.00 czasu lokalnego na ulicach swych miast.
„Kluczem do zrozumienia intencji jest ulica. Przestrzeń publiczna przepełniona ludzkim oddechem, pośpiechem, strachem i cierpieniem. Przestrzeń anonimowości i ciągłych poszukiwań lepszego życia. Ta przestrzeń krzyczy o miłość, zainteresowanie i chwilę odpoczynku” informują organizatorzy.
Rok temu w akcję włączyło się 70 polskich miast. Organizatorzy wysyłają plakaty i ulotki propagujące ten sposób modlitwy. „Z roku na rok jest nas coraz więcej – mówi Tomasz Talaga z „Iskry Bożego Miłosierdzia”.
Zdaniem pomysłodawców „nie ma lepszego czasu ani sposobności, by posłać w świat supernews'a. To najlepszy moment, by szary tłum przygnębionych, poszarzałych
i smutnych mieszkańców zaprosić do lepszej rzeczywistości. Dziennikarze i publicyści dostrzegą w tym fakcie zapowiedź wielkiej zmiany, jaka spotka społeczność miasta, w którym LUDZIE MODLĄ SIĘ NA ULICY. Nie jest to bowiem kolejny happening, parada, pochód czy manifa. To jest realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra”.
Oficjalna strona inicjatywy: http://www.iskra.info.pl/
swiat2002
Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! 2011
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.