60,3 proc. ankietowanych popiera wprowadzoną od tego roku szkolnego zmianę, by ocena z religii nie była wliczana do średniej ocen - pisze w piątek "Rzeczpospolita". Gazeta publikuje wyniki sondażu IBRiS, przeprowadzonego na jej zlecenie.
Z rezultatów sondażu, przeprowadzonego w pierwszych dniach września wynika, że 60,3 proc. respondentów popiera niewliczanie oceny z religii do średniej. Przeciwko było 28,4 proc. respondentów, a 11,3 proc. zadeklarowało, że nie ma w tej sprawie zdania.
61,6 proc uczestników sondażu poparło pomysł, by religia odbywała się na pierwszej i ostatniej lekcji, a w razie gdyby chętnych na nią uczniów było mniej niż siedmiu, klasy mogły być łączone. Przeciwko było 27,3 proc. Zdania w tej sprawie nie miało 11 proc. respondentów.
Z kolei 56 proc. popiera pomysł ograniczenia liczby lekcji religii do jednej w tygodniu. Przeciwko była blisko jedna trzecia ankietowanych, a ponad 12 proc nie miało zdania. "Rzeczpospolita" przypomina, że ministra edukacji Barbara Nowacka zapowiada zmniejszenie liczby lekcji religii od przyszłego roku szkolnego.
Badanie CATI przeprowadził IBRiS w dniach 30-31 sierpnia br. na 1075-osobowej próbie respondentów. (PAP)
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Pielgrzymi będą mogli zbierać pieczątki do specjalnego paszportu w wydaniu papierowym oraz cyfrowym.
„Nie chcę powiedzieć, że przywykliśmy do katastrof, ale wiara nas nie opuszcza”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Papież postanowił rozszerzyć na Kościół powszechny kult 16 karmelitanek bosych z Compiègne.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).