Przeciwko agresywnemu ateizmowi

„Papież przybędzie jako znak sprzeciwu przeciwko agresywnemu ateizmowi, który chce wykluczyć chrześcijaństwo z życia publicznego” – powiedział w wywiadzie dla niemieckich mediów o wrześniowej pielgrzymce Ojca Świętego do ojczyzny bp Gerhard Ludwig Müller, który kieruje komisją ekumeniczną niemieckiego episkopatu.

Tymczasem rośnie zainteresowanie spotkaniem z Benedyktem XVI w Berlinie. Jak poinformowała tamtejsza archidiecezja, na Mszę z Papieżem we wrześniu już teraz zgłosiło się ponad 40 tys. osób, w tym również wielu Polaków. Nadal jednak nie wiadomo, czy wszyscy wierni będą mogli zobaczyć Papieża.

Spór o miejsce sprawowania Eucharystii przez Benedykta XVI w Berlinie nasilił się, gdy kilka dni temu miejscowa Rada Diecezjalna Świeckich wezwała kurię do zmiany planów i zaproszenie Papieża na stadion olimpijski. Dotychczas wrześniowe spotkanie wiernych z Ojcem Świętym planowane jest na plac przed zamkiem Charlottenburg, który pomieści ok. 30 tys. wiernych. Jednak już teraz według informacji kurii na Mszę zgłosiło się ponad 40 tys. osób, a rejestracja nadal trwa. Stadion Olimpijski w Berlinie mógłby przyjąć 70 tys. wiernych, zapewni wszystkim miejsca siedzące i jest obiektem sprawdzonym pod względem bezpieczeństwa.

Rzecznik berlińskiej kurii Stefan Förner poinformował, że archidiecezja chce zapewnić wszystkim wiernym spotkanie z Benedyktem XVI i dlatego weźmie pod uwagę ewentualne zmiany. Ale, jak zastrzegł Förner, decyzja o miejscu sprawowania Eucharystii przez Papieża zależy również od episkopatu Niemiec i samego Watykanu. Na berlińską Mszę św. 22 września zaproszeni będą też ordynariusze sąsiednich diecezji, archidiecezji wrocławskiej oraz przewodniczący episkopatu Polski.

Wierni z Polski, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu z Benedyktem XVI w Berlinie powinni zarejestrować się jeszcze do końca czerwca na stronie niemieckiego episkopatu www.papst-in-deutschland.de. Bez rejestracji, która jest darmowa, nie zostaną wpuszczeni na Eucharystię.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10