Wielki dar dla Kościoła

„Jakże wielkim darem łaski było dla całego Kościoła życie Jana Pawła II. Jego świadectwo nadal oświeca nasze życie i nakłania nas, abyśmy byli prawdziwymi uczniami Pana, aby iść za Nim z odwagą wiary i miłować Go z takim samym entuzjazmem, z jakim oddał Bogu swe życie” - powiedział Benedykt XVI na zakończenie miesiąca maryjnego.

Tak jak co roku Ojciec Święty spotkał się z wiernymi przy Grocie Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich. Benedykt XVI przypomniał, iż ten miesiąc maryjny rozpoczął się od beatyfikacji Jana Pawła II. „Jakże wielkim darem łaski było dla całego Kościoła życie tego wielkiego papieża! Jego świadectwo nadal oświeca nasze życie i nakłania nas, abyśmy byli prawdziwymi uczniami Pana, aby iść za Nim z odwagą wiary i miłować Go z takim samym entuzjazmem, z jakim oddał Bogu swe życie” - stwierdził Ojciec Święty.

Podejmując temat Nawiedzenia Maryi papież podkreślił, że chodzi o tę samą odwagę wiary. „Ta, którą przyjmuje w swoim domu Elżbieta jest Dziewicą, która «uwierzyła» w to, co zwiastował jej Anioł i odpowiedziała wiarą, mężnie zgadzając się na plan Boga względem jej życia i w ten sposób przyjmując w sobie Odwieczne Słowo Najwyższego” - powiedział Benedykt XVI. Zaznaczył, iż Maryja prawdziwie wierzyła, że „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37) i pełna ufności zgodziła się, by kierował nią Duch Święty, będąc każdego dnia posłuszną Jego planom.

Benedykt XVI zachęcił abyśmy i my pragnęli dla siebie podobnego ufnego zawierzenia, szczęścia rodzącego się z głębokiej i ścisłej zażyłości z Jezusem. „Dlatego zwracając się dziś do «Łaski pełnej» prosimy ją, żeby wypraszała dla nas u Bożej Opatrzności, abyśmy mogli powiedzieć każdego dnia nasze «tak» dla Bożych planów, z tą samą wiarą pokorną i szczerą, z jaką Ona wypowiedziała swoje «tak». Ta, która przyjmując w sobie Słowo Boże, powierzyła się Jemu bez zastrzeżeń, niech nas prowadzi do odpowiedzi coraz bardziej hojnej i bezwarunkowej na Jego plany nawet wtedy, gdy jesteśmy w nich powoływani do przyjęcia krzyża” - powiedział Ojciec Święty.

Benedykt XVI powierzył Matce Bożej Kościół i cały świat, prosząc aby "wyjednywała Ona każdemu ochrzczonemu łaskę życia oświeconego tajemnicą Boga ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, dar umiejętności coraz pełniejszego przyjmowania w swym życiu panowania Tego który przez swe zmartwychwstanie zwyciężył śmierć".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7