Strażnicy biegną w pielgrzymce

Już po raz czwarty strażnicy miejscy z Łodzi pobiegną w pielgrzymce do sanktuarium maryjnego. W tym roku ich celem są Ustrzyki Dolne. W ten sposób chcą uczcić wszystkie matki.

Uczestnicy Pielgrzymki Biegowej mają do pokonania około 450 kilometrów. „Biegniemy systemem sztafetowym - 14 pątników podzieliliśmy na pary, z których każda ma jednorazowo do pokonania 10 kilometrów” - mówi Piotr Czyżewski ze Straży Miejskiej w Łodzi. Przeciętny dystans, jaki muszą pokonać biegacze, to 80 kilometrów. W pielgrzymce weźmie udział 14 osób. „Jeśli ktoś nie da rady przebiec wyznaczonego dystansu, będzie miał zastępstwo. Cel jest bardzo ważny i jesteśmy zdeterminowani, żeby go osiągnąć. Choć właśnie cel, a nie ilość kilometrów czy tempo jest tutaj najważniejsze” - dodaje Czyżewski.

Pielgrzymka rusza z łodzi 24 maja o godz. 15.00 i bez chwili przerwy zbliżać się będzie do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bieszczad w Ustrzykach Dolnych. „Co roku biegniemy do innego sanktuarium maryjnego, w którym odprawiana jest Msza święta w intencji matek” - mówi Radosław Kluska, rzecznik Straży Miejskiej w Łodzi.

Pielgrzymi-biegacze dotrą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bieszczad w Ustrzykach Dolnych w Dzień Matki, 26 maja około godz. 16.00. Na zakończenie pielgrzymki kapelan strażników, ks. Piotr Turek odprawi Mszę świętą w intencji matek.

W przeddzień startu pielgrzymi spotkali się z abp. Władysławem Ziółkiem, któremu wręczyli medal pielgrzymkowy. Metropolita łódzki udzielił biegaczom błogosławieństwa.

To już czwarta tego typu pielgrzymka biegowa. W minionych latach łódzcy strażnicy dobiegli do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIEG, PIELGRZYMKA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12