Łódź: koniec dyskotek ewangelizacyjnych

Nie będzie więcej dyskotek ewangelizacyjnych. Młodzież z łódzkiej diakonii ruchu Światło-Życie podjęła decyzję o zmianie form działalności. Teraz stawia na pracę organiczną. W czerwcu nie odbędzie się też festiwal "Łódź for Trinity".

Impulsem do rezygnacji z dyskotek była słaba frekwencja na imprezach organizowanych po beatyfikacji Jana Pawła II. Zamiast kilku tysięcy młodych osób, przyszło na nie około 800. "Oczywiście są owoce tych spotkań. Jeden z koncertów miał mocny, ewangelizacyjny charakter, zgłaszali się młodzi ludzie do spowiedzi" - przyznaje ks. Michał Misiak, jeden z inicjatorów dyskotek. "Jednak to, że odzew młodzieży był niewielki, dało nam dużo do myślenia" - podkreśla kapłan.

Przez kilka kolejnych dni po beatyfikacji Jana Pawła II młodzież z diakonii ewangelizacji ruchu Światło-Życie spotykała się na spotkaniach modlitewnych. "Pytaliśmy naszego Pana o drogę, jaką powinniśmy pójść. I dostaliśmy w trakcie tych modlitw bardzo wyraźne sygnały, że powinniśmy zrezygnować ze spektakularnych, wymagających dużych pieniędzy imprez. Słowa Pisma Świętego wskazały nam jako patrona działań Jana Chrzciciela" - opowiada ks. Misiak.

Grupa podjęła zatem decyzję. "Koniec organizacji dyskotek w klubach. Nie będziemy więcej zapraszać młodych ludzi do miejsc, w których na co dzień nie dzieje się wiele dobrego" - deklaruje duchowny. Młodzież nie zaprzestaje jednak działalności ewangelizacyjnej. "Będziemy się tam pojawiać, bawić, tak jak inni, ale do Pana Boga kierować będziemy w rozmowach indywidualnych. Stawiamy na spotkania face to face, a nie na bieganie do sponsorów" - opisuje ks. Misiak.

Konsekwencją tej decyzji jest również rezygnacja z organizacji w połowie czerwca dużego festiwalu ewangelizacyjnego "Łódź for Trinity". "Być może wrócimy do tego projektu w przyszłym roku szkolnym. Teraz imprezę odwołujemy" - mówi ks. Misiak.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8