Radio Warszawa 106,2 fm po raz drugi organizuje akcję wdzięczności dla osób życia konsekrowanego.
Osoby, które poświęciły życie Bogu, będą świętować 2 lutego. Z tej okazji Radio Warszawa 106,2 FM udostępnia im swoje media społecznościowe oraz antenę, tak by mogli podzielić się radością swojego powołania. – Chcemy podziękować siostrom, braciom zakonnym i innym osobom życia konsekrowanego za ich posługę. Głoszą Słowo Boże, sprawują sakramenty, działają charytatywnie, modlą się za nas, ewangelizują, prowadzą przedszkola, szkoły, domy dziecka i domy opieki społecznej. Mamy też nadzieję, że akcja pomoże dotrzeć do serc, w których nowe powołania właśnie kiełkują, a wszystkim innym otworzy oczy na sens życia w zakonie i ukaże jego atrakcyjność – mówi ks. Mariusz Wedziuk, redaktor naczelny Radia Warszawa.
Siostry i bracia, dziewice i wdowy konsekrowane na co dzień nie mówią o sobie. Realizują powołanie w cichości i skromności. Zazwyczaj nie starają się przebić w mediach. Swoja akcją „Wdzięczni konsekrowanym” Radio Warszawa chce zachęcić zgromadzenia do pokazania piękna życia dla Chrystusa.
By włączyć się w akcję należy nagrać kilkuminutowe video, także telefonem komórkowym, i opowiedzieć w nim o zgromadzeniu czy instytucie, jego charyzmacie, podejmowanych pracach i wyzwaniach. Filmy mają pokazać sens i radość codziennego wspólnotowego życia dla Chrystusa oraz bliźnich. Nagranie należy zamieścić do 30 stycznia w mediach społecznościowych z oznaczeniem Radia Warszawa oraz #konsekrowani.
Radio Warszawa nadaje od 1991 r. Można go słuchać na 106,2 fm oraz przez stronę internetową www.radiowarszawa.com.pl. Wybrane materiały prezentowane są przez FB, Spotify, Instragram, YT czy Tweeter. Stacja prezentuje audycje religijne, publicystyczne, kulturalne i edukacyjne. Szuka w świecie dobra, piękna i prawdy. Jej misją jest integracja mieszkańców Warszawy i okolic.
Od 1996 r. stacja mieści się na ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Jej właścicielem jest diecezja warszawsko-praska.
„Trzeba doceniać to, co robią i dawać im narzędzia do dalszego dążenia naprzód” .
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).