Świadectwa rodzin: Amoris laetitia pomaga w codziennym życiu

Adhortacja Amoris laetitia okazała się pomocna w codziennym życiu rodzinnym. Dają o tym świadectwo członkowie ruchu Nowe Rodziny, związanego z Ruchem Focolari. Na kilka dni przed Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie wydali oni książkę, w której zebranych zostało 55 świadectw z całego świata.

Jak mówi Radiu Watykańskiemu Maria Caporale, która wraz z mężem zajęła się redakcją tej książki, w świadectwach tych nie ma rzeczy nadzwyczajnych. Są to normalne rodzinne historie, w których świadomie szuka się inspiracji w posynodalnym dokumencie Papieża Franciszka. Okoliczności są bardzo różne, począwszy od wojny, poprzez chorobę jednego z rodziców, aż po wybór życia pomimo komplikacji zdrowotnych czy śmierć dziecka.

Czytaj:  Ewa Kowalewska: Chcemy pokazywać piękno maleńkiego dziecka i otaczać je miłością

Zdaniem Marii Caporale świadectwa te pokazują, że rodzina często znajduje się dziś w sytuacji krytycznej. Jednakże fokocolarini, którzy pośród różnych trudności szukali pomocy i inspiracji w Amrois laetitia, zapewniają, że papieskie nauczanie sprawdza się w praktyce.

Czytaj:  Rodzice zmarłego dziecka ogłosili zbiórkę na aparat USG

Odpowiedź jest w Ewangelii
„Mogę zaświadczyć, że Ewangelia jest odpowiedzią na wszystkie wyzwania, które stają dziś przed rodzinami. Trzeba tylko nią żyć, mieć odwagę przezwyciężyć trudne chwile, a to rzeczywiście prowadzi do radości miłości, do amoris laetitia. I w ten sposób urzeczywistnia się również to, co będzie tematem Światowego Spotkania Rodzin, a mianowicie miłość rodzinna jako powołanie i droga do świętości. Miłość rodzinna jest drogą do świętości właśnie dlatego, że przechodzi przez trudne chwile, wyzwania, sytuacje krytyczne. Ale jeśli czerpiemy z miłości Boga, jeśli rozpoczynamy wciąż od nowa, to okazuje się, że można przezwyciężyć te trudności czy krytyczne sytuacje. W ten sposób idzie się przez życie, wzrasta się w świętości, która jest przecież niczym innym jak doskonałością w miłości.“

Czytaj:  Majdan, który zaprowadził ich do Rzymu

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6